Skaryszewianka z pucharem Zyko Dróg [ZDJĘCIA]

Beniaminek Campeon.pl Ligi Okręgowej - Skaryszewianka Skaryszew pokonała Proch Pionki 4:0 i zdobyła Zyko Dróg Puchar Polski. Zespół ten otrzymał w nagrodę 4,5 tys. złotych premii i będzie reprezentował Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej w rozgrywkach PP na Mazowszu.
Ponad tysiąc kibiców obserwowało na stadionie MOSiR-u finał Zyko Dróg Pucharu Polski. W nim zmierzyły się dwie drużyny występujące na co dzień w radomskiej lidze okręgowej. W pierwszych 45. minutach, które prowadził jako arbiter główny Artur Obłękowski, warte odnotowania były jedynie dwie akcje. Najpierw w pole karne Prochu wpadł Cezary Kubryn, ale zamiast próbować strzelić na bramkę, to wdał się w drybling i defensorzy rywala wyjaśnili sytuację. W samej końcówce pierwszej części Skaryszewianka uzyskała prowadzenie. Bramkę po strzale głową zdobył Bartłomiej Warchoł.

Kilka chwil po zmianie stron rozpędzonego Michała Kucharczyka w polu karnym nieprzepisowo powstrzymał jeden z defensorów Prochu i arbiter wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany próbował go wykorzystać, ale przegrał pojedynek z golkiperem Prochu - Michałem Majosem. Niestety drużyna z Pionek nie wyciągnęła z tego niebezpieczeństwa wniosków i kilkadziesiąt sekund później przegrywała różnicą dwóch bramek. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Grzeszczyk, trafiając w górnym róg bramki rywala.

Na następnego gola sympatycy futbolu czekali do 73. minuty. Właśnie wtedy na 3:0 podwyższył Bartosz Kozicki, ale nie bez winy w tej sytuacji pozostał Majos.

W końcu w 85 minucie finału Kucharczyk wymanewrował obrońców Prochu i wyłożył piłkę wprowadzonemu wcześniej na boisko Radosławowi Deji. Ten dopełnił tylko formalności i trafił z kilku metrów futbolówką do pustej bramki. Co ciekawe pierwszy i jak się później okazało jedyny celny strzał w meczu, Proch oddał w 90 minucie, a Grzegorza Wurmana zaskoczyć próbował uderzeniem z dystansu Piotr Sałek.

Dzięki zwycięstwu Skaryszewianka po meczu odebrała puchar, a także dwa czeki na łączną kwotę 4,5 tys. złotych. Ponadto finaliści otrzymali również sprzęt sportowy.

Tak więc wiosną 2016 roku, to zespół ze Skaryszewa reprezentował będzie Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej w pucharach na Mazowszu. Tam poza nim wystąpią także, przedstawiciele regionu radomskiego z III ligi.

Skaryszewianka Skaryszew - Proch Pionki 4:0 (1:0)  Bramki:1:0 Warchoł (43.), 2:0 Grzeszczyk (53.), 3:0 Kozicki (73.), 4:0 Deja (86.).

Skaryszewianka: Wurman - Wojciechowski, G. Gromski, Grzeszczyk, Tkaczyk, Warchoł, Kozicki (88. Woźniak), Pawelec (74. Deja), Kubryn (79. Sowa), Kucharczyk, Bednarek.  Proch: Majos - Iwanowski, Kowalkowski, P. Gromski (84. Czerski), Denkiewicz, Sałek, Kisiel, Kołodziej, Cierzuch (74. Godlewski), Sobieraj (46. Alot), Szczepański (79. Lawrenc).