Sport.pl

Niepokonany od siedmiu kolejek Znicz, czeka na Zielonych

W sobotę w Pruszkowie odbędzie się mecz pierwszej ?wiosennej? kolejki II ligi. W nim miejscowy Znicz podejmie osłabionego brakiem kilku zawodników Radomiaka Radom.
Dokładnie od 26 września 2015 roku, zawodnicy Znicza Pruszków są niepokonani w rozgrywkach II ligi. Właśnie wtedy Znicz po raz ostatni stracił komplet punktów, przegrywając przed własną publicznością 1:4 ze Stalą Stalowa Wola. Ten ostatni zespół, będzie rywalem Zielonych, ale za tydzień.

Zanim dojdzie do tego pojedynku, na podopiecznych Jacka Magnuszewskiego, czeka nie lada wyzwanie. Raz, że piłkarze beniaminka z Radomia, w ostatnich meczach zawodzą i znacząco obniżyli formę, to jeszcze przyjdzie im rywalizować bez dwóch podstawowych zawodników.

Podczas meczu 17. kolejki Radomiak vs Puszcza Niepołomice, arbiter Michał Górka z Wydziału Sędziowskiego Tarnów, pokazał piłkarzom obu drużyn 19 kartek. Już wówczas obaj szkoleniowcy głośno podczas konferencji pasowej zastanawiali się nad tym, co czeka ich drużyny w kolejnych pojedynkach, bowiem ekipy zostały osłabione.

W Pruszkowie po stronie Zielonych nie zobaczymy z tego powodu: Davida Kwieka i Macieja Wasilewskiego. Pierwszy w ostatnim czasie, akurat pokazywał się z dość dobrej strony a atutem Wasilewskiego jest chociażby to, że jest to młodzieżowiec.

Za to trener będzie mógł już skorzystać m.in. z napastnika Krzysztofa Ropskiego, pauzującego w ostatnim meczu. Oczywiście dużo będzie zależało także od dyspozycji Rossi Leandro. To Brazylijczyk już 11 razy pokonywał bramkarzy rywala, a pozostali jego koledzy z zespołu czynili to do tej pory, po razie, bądź w ogóle.

Mecz Znicz vs Radomiak odbędzie się w sobotę w Pruszkowie o godz. 15.

Więcej o: