Sport.pl

Najlepsi przyjmujący PlusLigi grają w Cerrad Czarnych i PGE Skrze

Mecz pomiędzy siatkarzami z Radomia i Bełchatowa o punkty PlusLigi, który odbędzie się w sobotę 19 grudnia, zapowiada się atrakcyjnie nie tylko dlatego, że Cerrad Czarni i PGE Skra to obecnie ścisła czołówka ekstraklasy.
Będzie to też rywalizacja indywidualności, bo na boisku radomskiego MOSiR-u zaprezentują się m.in. dwaj aktualnie najwyżej sklasyfikowani zawodnicy na pozycji przyjmującego. Mowa o skrzydłowym Cerradu Czarnych Wojciechu Żalińskim oraz Facundo Conte (PGE Skra). W zestawieniu prowadzonym przez oficjalną witrynę internetową rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy listę przyjmujących otwiera Conte, zaś Zaliński jest na drugim miejscu. Klasyfikacja na najlepszego zawodnika na tej pozycji obejmuje kilka elementów. Brana jest pod uwagę skuteczność zawodnika w ataku, jego osiągnięcia w bloku, zagrywce oraz oczywiście odbiorze serwisu przeciwnika. Wskaźnik rankingowy (po przeliczeniu wszystkich wymienionych elementów) zawodnika Skry to 0,36135. Tymczasem Żalińskiego jest tylko trochę niższy i wynosi 0,35945. Warto zaznaczyć, że w gronie wszystkich sklasyfikowanych graczy na tej pozycji, wysokie 7. miejsce zajmuje kolejny z przyjmujących radomian. Mowa o Arturze Szalpuku.

Wróćmy jeszcze do najlepszych zawodników w Czarnych i Skry, występujących na przyjęciu. Ciekawie przedstawia się szczegółowy ranking wybranych elementów. Zaliński jest przykładowo liderem wśród najlepiej zagrywających. Radomianin zajmuje pierwsze miejsce z 18 asami w 10 meczach. Tymczasem Conte plasuje się tuż za siatkarzem Czarnych. Argentyńczyk uzbierał dotąd 17 punktów, zdobytych bezpośrednio z pola zagrywki. Jeśli chodzi o atak to tu również przewagę ma gracz z miasta nad Mleczną. Podopieczny trenera Raula Lozano wykonał już 110 ataków punktowych (13 miejsce w gronie najlepiej punktujących PlusLigi), natomiast Conte 105 (16 lokata). Z kolei w bloku górą jest Conte, który zatrzymał 18 ataków rywali, a Żaliński ma na swoim koncie 16 klasycznych "czap".

Przypomnijmy, że zespoły zmierzą się w bezpośrednim starciu w sobotę 19 grudnia w Radomiu. Początek spotkania o godz. 20. Przed tym meczem Skra zajmuje drugie, zaś Cerrad Czarni trzecie miejsce w tabeli.

Więcej o: