Sport.pl

Najlepszy domowy zespół, zagra z czołową "wyjazdową" drużyną

W niedzielę koszykarze I ligi zakończą pierwszą rundę sezonu zasadniczego. W Pruszkowie miejscowy Znicz podejmie UTH Rosę Radom.
Siedem zwycięstw w ośmiu meczach odnieśli niedzielni rywale Rosy w rozgrywkach I ligi. Taki bilans pozwala im póki co być najlepszą drużyną własnego parkietu, z wszystkich 16 ekip. M.in. dlatego na rezerwy Rosy czeka nie lada wyzwanie.

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za ekipą spod Warszawy będzie także to, że mecz ostatniej serii pierwszej części sezonu zasadniczego odbędzie się w niedzielę. Właśnie w tym samym dniu, ale w Tarnobrzegu swoje spotkanie w Tauron Basket Lidze rozegra pierwszy zespół Rosy, a to oznacza że do Pruszkowa UTH wyjedzie w mniej licznym zestawieniu.

Z pewnością nie zobaczymy tam: Daniela Szymkiewicza, czy Damiana Jeszke. Kto wie, czy przeciwko swojemu byłemu klubowi zagra także Łukasz Bonarek. Ten w ostatnich pojedynkach częściej zasiadał na ławce dla zawodników trenowanych przez Wojciecha Kamińskiego, aniżeli Karola Gutkowskiego.

Tymczasem zawodnicy UTH - zwłaszcza na wyjazdach - potwierdzali, że w obcych halach gra im się lepiej aniżeli u siebie. Radomianie w hali Uniwersytetu przegrali pięć pojedynków na osiem rozegranych, a na wyjeździe tylko raz, pomimo że grali sześciokrotnie.

Ze Zniczem Rosa dwukrotnie mierzyła się w okresie przedsezonowym, i raz udało jej się pokonać rywala.

Jak będzie za trzecim podejściem, o tym przekonamy się w niedzielę. Początek pojedynku Znicz Basket vs UTH Rosa w niedzielę o godz. 17.

Więcej o: