Sport.pl

Witka i Zajcew pociągnęli drużynę do zwycięstwa z Treflem

Rosa Radom pomimo nie najlepszego pojedynku pokonała na wyjeździe Trefla Sopot. Według statystyk najlepszymi zawodnikami zwycięskiego zespołu byli: Robert Witka i Igor Zajcew.
Pojedynek kończący 2015 rok na pewno nie przypadł do gustu miejscowej publiczności. Świadczyć o tym może chociażby wskaźnik eval, jak osiągnęły obie drużyny. Trefl zakończył mecz z dorobkiem 56, a radomianie zaledwie - 62.

Najlepsi w zespole podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, byli: Robert Witka i Igor Zajcew. Tylko oni dwaj uzyskali łącznie 37 punktów tego wskaźnika, a więc o połowę więcej aniżeli cała drużyna. W Sopocie na pewno zawiódł pierwszy strzelec radomian C.J Harris,, który na 12. prób rzutowych, trafił tylko raz z gry.

W dalszym ciągu nie wiedzie się z kolei radomskim centrom. Kim Adams i Seid Hajrić, przyzwyczaili już sympatyków mizernymi zdobyczami po stronie zbiórek, i tak było w Sopocie. Pierwszy zanotował trzy zbiórki, a Hajrić ledwie jedną.

Co ciekawe Rosa uzyskała gorszą skuteczność rzutową, od rywali, ale oddawała o wiele więcej rzutów i dlatego nieznacznie pokonała sopocian.

 Więcej o: