Rosa jedzie do Niemiec nie tylko po naukę, ale i doświadczenie

W trzeciej kolejce FIBA Europe Cup Rosa Radom zagra z liderem grupy U, Fraport Skyliners Frankfurt. - Liczymy siły na zamiary, ale jedziemy powalczyć o zwycięstwo - powiedział trener Wojciech Kamiński.
Rosa po dwóch meczach w FIBA Europe Cup plasuje się na ostatnim miejscu, bo przegrała z Royal Hali Gaziantep i Sodertalje. W środę czeka na koszykarzy lider, i jedyny niepokonany zespół w tabeli grupy U - niemiecki Fraport Frankfurt.

Rywale to bezsprzecznie najlepszy zespół tej grupy, i o triumf podopiecznym Wojciecha Kamińskiego będzie niezwykle ciężko. - Liczymy siły na zamiary, ale jedziemy po zwycięstwo - oznajmił trener.

Radomianie do Frankfurtu udali się we wtorek, a drużynie towarzyszyła wyśmienita atmosfera. Nic dziwnego, skoro Rosa odniosła siedem kolejnych zwycięstw w Tauron Basket Lidze, i w tabeli awansowała na pozycję wicelidera. W niedzielę radomianie w bardzo dobrym stylu pokonali Polski Cukier Toruń, prezentując wysoką formę, zwłaszcza w obronie.

Ponadto w ofensywie skutecznie zagrał Łukasz Bonarek (zdobywca 14 pkt.). Kto wie, czy właśnie doświadczenie jakie zebrał podczas m.in. ostatniego pucharowego wypadu do Szwecji, nie miało wpływu na jego dyspozycję.

- Na pewno w każdym z tych spotkań nabieramy doświadczenia. Zarówno jeśli nam nie idzie, jak i w przypadku kiedy mamy dobre fragmenty. Myślę, że przykład Bonarka jest tu najbardziej odpowiedni. Wcześniej to samo dotyczyło m.in. Daniela Szymkiewicza, czy innych zawodników - dodał szkoleniowiec.

W środę Rosa z pewnością faworytem nie będzie, ale kto wie czy właśnie, podejście do meczu na tzw. luzie, nie przyniesie im sukcesu? - W I rundzie mieliśmy, drużyny które były w naszym zasięgu i wygrywaliśmy. Teraz jest o wiele trudniej, a do tego wszystkiego dochodzi niekorzystny terminarz meczów, bowiem w lidze gramy w niedzielę i tak naprawdę mamy zaledwie jeden dzień na trening, i pozostaje podróż. Nie narzekamy jednak, bo doświadczenie które zdobywamy, procentuje - podsumował Kamiński.

Mecz pomiędzy Fraport Frankfurt a Rosą odbędzie się w środę o godz. 20.