Juniorzy Rosy awansowali do półfinałów mistrzostw Polski

Nie mieli sobie równych juniorzy starsi Rosy Radom, w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski w kategorii U-20. W Wałbrzychu radomianie wygrali wszystkie trzy mecze.
Wprawdzie w rozgrywkach na Mazowszu koszykarze Rosy uplasowali się za Polonią Warszawa, ale i tak uzyskali awans do rozgrywek ogólnopolskich. Właśnie od piątku do niedzieli w sześciu miastach rozgrywane były ćwierćfinały, w których udział wzięło 24 zespoły. Rywalizowały one w grupach czterozespołowych, a awans do półfinałów MP U-20 zapewniały sobie jedynie najlepsze dwie ekipy, każdego turnieju.

Rosa o grę w półfinale walczyła aż w Wałbrzychu, gdzie poza gospodarzami - Górnikiem, zmierzyła się także z: Kotwicą 50 Kołobrzeg i MKS-em Zabrze.

W pierwszym piątkowym spotkaniu juniorzy z Radomia, po emocjonującym i jak się miało później okazać - meczu dwóch najlepszych drużyn - pokonali gospodarzy 79:72.

W sobotę wynik był już zdecydowanie korzystniejszy, a trener Dawid Mazur mógł dowolnie rotować składem. Ostatecznie Rosa rozgromiła MKS Zabrze 98:39 i już zapewniła sobie awans. Pytanie, jakie się pojawiało, dotyczyło tylko tego, z którego miejsca nasi juniorzy wyjdą z grupy.

Jako, że i w niedzielę Rosa ograła Kotwicę (69:56), to stało się jasnym, że dołączyła do 16, drużyn, które zmierzą się w grze o finał mistrzostw - zajmując pierwsze miejsce. W nim zagra osiem najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej.