Kadeci Olimpijczyka błyszczeli na zawodach w stolicy. Pięć razy na podium

Pięciu zapaśników Olimpijczyka Radom stawało na podium zawodów Pucharu Polski, które w miniony weekend odbyły się w Warszawie. W swoich kategoriach wagowych triumfowali radomianie: Błażej Starzyński i Dominik Dudziński
Zapaśniczy memoriał Bolesława Dubickiego miał rangę Pucharu Polski kadetów w zapasach stylu klasycznego. Na matach w stolicy fantastycznie spisali się zwłaszcza Błarzej Starzyński, który wygrał w wadze 63 kilogramy, a także Dominik Dudziński, najlepszy w kategorii 50 kg. - Obaj walczyli po profesorsku. Wygrali wszystkie walki przez przewagę punktową. Rywale byli bez szans - skomentował Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka.

Ale i kolejni reprezentanci radomskiego klubu nie maja się czego wstydzić. W wadze 42 kg. Mateusz Redestowicz wywalczył srebro, zaś Karol Chudzik i Marcel Elias zajmowali trzecie miejsca, odpowiednio w kategoriach 76 kg. i 100 kg. Udany występ indywidualny przełożył się na wysoka pozycje Olimpijczyka w zestawieniu drużynowym. Radomianie zajęli drugie miejsce, ustępując jednym punktem AKS -owi Piotrków Trybunalski (34:33).