UTH przegrywa i sezon zasadniczy kończy na jedenastym miejscu

Koszykarze I-ligowego UTH Rosa Radom pomimo, że zagrali w najsilniejszym składzie - wzmocnieni zawodnikami Tauron Basket Ligi - to przegrali w meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego ze Zniczem Basket Pruszków, i nie zdołali awansować do fazy play-off.
Ostatnia seria gier miała zadecydować o tym, czy UTH Rosa zdoła - podobnie jak przed rokiem - awansować do play-off. By tak się stało podopieczni trenera Karola Gutkowskiego musieli pokonać Znicz Pruszków i dodatkowo liczyć na porażkę ósmej przed tą kolejką: Zetkamy Doral Nysa Kłodzko. Rywale UTH, o tej samej porze co rezerwy Rosy, rozpoczęli mecz z GKS-em Tychy.

Pierwsza połowa starcia w hali Uniwersytetu należała do gospodarzy, którzy wypracowali sobie siedem punktów przewagi. Niestety w tym samym czasie w Kłodzku miejscowi prowadzili z GKS-em 44:27 i już wtedy wiadomo było, że radomianie nie zagrają w walce o miano najlepszej drużyny rozgrywek.

Jeszcze trzecia kwarta miała wyrównany przebieg i zakończyła się remisem po 18, ale ostatnią pewnie zwyciężyli goście z Pruszkowa (11:23) i to oni triumfowali w całym pojedynku.

Z kolei porażka oznaczała, że UTH spadło na 11. lokatę, a więc najniższą w całym sezonie!

UTH Rosa Radom - Znicz Basket Pruszków 73:78

Kwarty: (22:20, 22:17, 18:18, 11:23)

UTH: Sobuta 2, Zegzuła 11, Bojanowski 5, Szymkiewicz 12, Cetnar 2, Sadło 8, Bonarek 13, Jeszke 10, Schenk 10.