UTH powalczy o utrzymanie i zagra z GTK Gliwice!

Niejako na własne życzenie koszykarze UTH Rosa Radom już w najbliższy weekend rozpoczną grę o utrzymanie w rozgrywkach I ligi! Stało się tak po porażce w ostatnim meczu ze Zniczem Basket Pruszków.
Przed spotkaniem ostatniej kolejki I ligi, koszykarze UTH Rosy mieli szansę nawet na to by zagrać w play-off o miejsca 1-8. Wprawdzie po trzech kwartach radomianie je stracili, bowiem ich bezpośredni rywal - Zetkama Doral Nysa Kłodzko - wysoko prowadził, ale nic nie wskazywało na to, że w Radomiu miejscowi przegrają ze Zniczem Basket Pruszków. Fatalna ostatnia kwarta zadecydowała o tym, że UTH Rosa, straciła komplet punktów i na dodatek spadła w tabeli na 11. miejsce.

To jak wiemy, powoduje że podopieczni Karola Gutkowskiego staną przed meczami o utrzymanie. Wprawdzie UTH będzie (z racji uzyskanego wyższego miejsca) dysponowało atutem własnego parkietu, ale jak wiemy play-outy często żądzą się swoimi prawami. Rywalem UTH będzie ostatni w tabeli po sezonie zasadniczym GTK Gliwice.

Dwa pierwsze spotkania UTH z GTK odbędą się w Radomiu w najbliższy weekend (9, 10 kwietnia). Trzeci mecz i ewentualnie czwarty - odbędą się na parkiecie rywala na Śląsku. W końcu ewentualny piąty pojedynek, jeśli po czterech będzie remis, - odbędzie się w Radomiu 20 kwietnia w środę.

W dwóch pojedynkach rundy zasadniczej UTH wygrywało z GTK - 84:76 (wyjazd) i 86:58 (dom).

Pozostałe pary Play-Out: Biofarm Basket Poznań (12) - Exact Systems Śląsk Wrocław (15); KSK Noteć Inowrocław (13) - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (14).