Radomiak ma patent na Siarkę. Ponownie strzelił rywalowi cztery gole

Radomiak vs Siarka 4:0

Radomiak vs Siarka 4:0 (ANDRZEJ MICHALIK)

Niezwykle udana była dla piłkarzy Radomiaka Radom 28 kolejka II ligi. Zieloni na wyjeździe pokonali Siarkę Tarnobrzeg aplikując rywalom cztery bramki. Wygrała także Stal Mielec.
Lider rozgrywek, a więc mielecka Stal tylko do przerwy męczyła się z Nadwiślanem. Po zmianie stron wystarczyło 180 sekund, by Andreja Prokić wyprowadził najbliższych rywali Radomiaka na prowadzenie. Do końca meczu dwa gole strzelili jeszcze: Sebastian Zalepa i Tomasz Prejs i Stal wygrała 3:0.

Skutecznością popisał się także zespół z Radomia. Podopieczni Wernera Liczki, po tym jak w rundzie jesiennej pokonali u siebie Siarkę 4:0, tak i w sobotę nie zapomnieli jak strzela się gole tarnobrzeżanom. Tym razem na listę strzelców wpisywali się: Kamil Kościelny (dwukrotnie) i Przemysław Śliwiński oraz Bartosz Sulkowski.

Za to do największej niespodzianki doszło bez wątpienia w Tychach. Tam podbudowani ostatnimi wyśmienitymi wynikami kibice GKS-u, liczyli na kolejny triumf swoich ulubieńców.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem do 38. minuty, bo właśnie do tego czasu miejscowi prowadzili z Legionovią 1:0. Od tego momentu bramki zdobywali wyłącznie goście i to oni za sprawą: Krystiana Wójcika (zdobył dwa gole) wywieźli komplet punktów.

Wyniki 28. kolejki:

ROW Rybnik - Stal Stalowa Wola 3:0, Znicz Pruszków - Raków Częstochowa 1:0, Puszcza Niepołomice - Błękitni Stargard 3:1, Polonia Bytom - Gryf Wejherowo 2:0, GKS Tychy - Legionovia Legionowo 1:2, Olimpia Zambrów - Kotwica Kołobrzeg 1:3, Stal Mielec - Nadwiślan Góra 3:0, Siarka Tarnobrzge - Radomiak Radom 2:4, Wisła Puławy - Okocimski Brzesko 3:0 walkower.