Pogoń vs Broń 0:1. Skromny, ale zasłużony triumf radomian

Piłkarze Broni Radom wygrali z Pogonia Grodzisk Mazowiecki wyjazdowy mecz o trzecioligowe punkty. Gola na wagę triumfu zdobył w drugiej połowie Adrian Dziubiński
Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, bo w 7 minucie od utraty gola uratowała Broniarzy poprzeczka. Jednak w miarę upływu czasu podopieczni trenera Dariusza Różańskiego przejęli inicjatywę. Radomianie próbowali m.in. strzałów z dystansu. Co najmniej trzy próby: Piotra Nowosielskiego, Michała Bojka i Przemysława Wicika były godne odnotowania. Zwłaszcza uderzenie ostatniego z wymienionych graczy wręcz powinno być ostrzeżeniem dla miejscowych. Piłkarz ekipy z Plant kropnął ile sił w nogach, jednak futbolówka trafiła w słupek.

Po zmianie stron gracze Pogoni najwięcej kłopotów mieli z dwójką ofensywnych zawodników Broni. Mowa o Kamilu Czarneckim i Adrianie Dziubińskim. Obaj regularnie nękali defensywę zespołu z Grodziska Mazowieckiego. Zapędy dwójki radomian zostały nagrodzone w końcówce spotkania. Czarnecki przechwycił piłkę w środku boiska, po czym podaniem uruchomił Dziubińskiego. Ten znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem i ją wykorzystał. Na sekundy przed ostatnim gwizdkiem Broniarze wręcz powinni podwyższyć. W polu karnym faulowany był Dziubiński, a wykonawcą rzutu karnego Czarnecki. Niestety, tym razem napastnik Broni przegrał pojedynek z golkiperem Pogoni.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Broń Radom 0:1 (0:0). Bramka: Dziubiński (79.).

Broń: Młodzinski - Kimura, Więcek, Kupiec, Wicik, Leśniewski (90. Jakubczyk), Dziubiński, Sałek, Bojek, Nowosielski (71. Bouchniba), Czarnecki.