Punkcik Zielonych z liderem. Kolejny triumf niezawodnej Legionovii

Nie będą zbyt długo wspominać 29. kolejki piłkarze II ligi. Wszystko dlatego, że już w środę rozegrają oni następną serię gier. Wracając do soboty to w tym dniu Radomiaka Radom zremisował z liderem Stalą Mielec.
Słuszną receptę na pokonanie Stali Mielec, na pomeczowej konferencji prasowej podał Werner Liczka. Po prostu, żeby wygrać ze Stalą, to nie można pozwolić sobie na stratę bramki. Jako, że w Radomiu mielczanie gola zdobyli, to ich przeciwnicy z Radomia byli w stanie odpowiedzieć bramką Bartosza Sulkowskiego. Więcej goli kibice już nie obejrzeli.

Za to niezwykle dramatyczny przebieg miało starcie Rakowa Częstochowa ze Stalą Stalowa Wola. Goście do 87. minuty przegrywali z faworytem, ale wystarczyło cztery minuty by to goście uzyskali dwa następne trafienia i wygrali pod Jasną Górą.

O tym, że warto grać do końca pokazał również najbliższy rywal Zielonych a więc Wisła Puławy. Drużyna zajmująca obecnie trzecie miejsce w tabeli w już doliczonym czasie gry strzeliła bramkę, a jej autorem został Konrad Nowak.

W końcu piąte zwycięstwo pod rząd zanotowała Legionovia, tym razem u siebie pokonując Polonię Bytom 1:0.

Wyniki 29. kolejki:

Siarka Tarnobrzeg - ROW Rybnik 1:0, Radomiak Radom - Stal Mielec 1:1, Nadwiślan Góra - Wisła Puławy 0:1, Okocimski Brzesko - Olimpia Zambrów 0:3, Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 0:2, Legionovia Legionowo - Polonia Bytom 1:0, Gryf Wejherowo - Puszcza Niepołomice 2:1, Błękitni Stargard - Znicz Pruszków 0:0, Raków Częstochowa - Stal Stalowa Wola 2:3.