Sport.pl

Zagrają po raz czwarty. Teraz Anwil musi, a Rosa tylko może!

W czwartek we Włocławku odbędzie się czwarty mecz półfinału Tauron Basket Ligi, w którym zagrają miejscowy Anwil i Rosa Radom. Jeśli triumfuję goście, to zapewnią sobie historyczny awans do finału play - off!
Wprawdzie emocje związane z wtorkowym pojedynkiem powoli opadają, a kibice Rosy już szykują się na czwartą z kolei rywalizację pomiędzy obiema drużynami, to w powietrzu coraz bardziej wyczuwalny jest historyczny triumf podopiecznych Wojciecha Kamińskiego.

Otóż w dwóch poprzednich sezonach radomianie stale znajdowali miejsce w półfinałach, ale dwukrotnie rywale - Stelmet Zielona Góra i PGE Turów Zgorzelec - okazywali się poza zasięgiem. Po pierwszym - przegranym w Radomiu meczu z Anwilem - także mogło wydawać się, że to podopieczni Igora Milicica sa bliżej triumfu. Wszystko dlatego, że objęli prowadzenie, a przede wszystkim mieli przed sobą - ewentualne dwie potyczki w niezdobytej przez nikogo w sezonie, własnej Hali Mistrzów.

Ponadto przed drużyną z Radomia, która jest mieszanką doświadczenia i młodości, postawiony został niezwykle ciężki test - związany z ciążącą presją. To Anwil mógł sobie pozwolić na ewentualną "wpadkę" w drugim pojedynku i zagrać na większym luzie.

Teraz sytuacja diametralnie się odwróciła a wszystko po dwóch kolejnych zwycięstwach Rosy. Te na tyle wybiły z rytmu opiekuna Anwilu, że o mało co a nie zbojkotowałby on konferencji prasowej. W końcu trener popularnych Rottweilerów zjawił się, by odpowiedzieć na pytania dziennikarzy, ale uczynił to po blisko godzinnym oczekiwaniu żurnalistów.

Milicic przeprosił wprawdzie za swoje zachowanie, ale zaistniałą sytuację wyjaśnił tym, że jego spóźnienie miało służyć drużynie...

Czy tak się stanie, i włocławianie podniosą się po ciosie, trudno wyrokować, ale teraz wszelkie atuty stoją już po stronie rozpędzonej kawalerii zawodników Rosy. Ci udowodnili, że potrafią przeciwstawić się nie tylko rywalom na parkiecie, ale zwłaszcza trzytysięcznej publiczności.

Mecz pomiędzy Anwilem Włocławek a Rosą Radom rozpocznie się w czwartek o godz. 18.00, i będzie transmitowany przez stację Polsat Sport News.

Więcej o: