Znicz Pruszków w I lidze. Wisła Puławy traci awans...?

Piłkarze Znicza Pruszków po zwycięstwie nad Kotwicą Kołobrzeg awansowali do I ligi. Z kolei w starciu czołowych drużyn rozgrywek - Wisła Puławy niespodziewanie uległa Stali Mielec, która już wcześniej zapewniła sobie prawo gry na zapleczu ekstraklasy.
W sobotę odbyły się niemalże wszystkie pojedynki zaplanowane na 32 kolejkę. Spośród nich najciekawiej zapowiadały się mecze w Pruszkowie i w Puławach, a więc tam gdzie walczono o I ligę. Znicz wykorzystał atut własnego boiska i różnicą dwóch goli pokonał Kotwicę Kołobrzeg.

Za to w Puławach, lider tabeli, który przed tygodniem zapewnił sobie awans, okazał się niezwykle wymagającym rywalem dla miejscowych. Wprawdzie nadzieje na dobry rezultat kibicom Dumy Powiśla dał jeszcze Klimas Gusocenko - zdobywając wyrównującego gola w 83 minucie, jednak wynik pięć minut później ustalił Andreja Prokić, a więc najlepszy strzelec Stali. Porażka Wisły spowodowała, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci ona do Znicza pięć punktów, ale rywale w następnej kolejce otrzymują trzy oczka za pojedynek z wycofanym Okocimskim Brzesko.

Tymczasem nadal bardzo równą i wysoka formę demonstrują zawodnicy Legionovii Legionowo. Tym razem na wyjeździe piłkarze tej drużyny nie dali żadnych szans Stali Stalowa Wola, triumfując różnicą pięciu bramek.

Z kolei najbliższy rywal Zielonych, a więc piłkarze Polonii Bytom wygrali 1:0 z Nadwiślanem Góra i zapewnili sobie ligowy byt na następny sezon.

Wyniki 32 kolejki: ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard 0:4, Raków Częstochowa - Gryf Wejherowo 1:1, Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 0:5, Znicz Pruszków - Kotwica Kołobrzeg 2:0, Puszcza Niepołomice - Okocimski Brzesko 3:0 walkower, Polonia Bytom - Nadwiślan Góra 1:0, Olimpia Zambrów - Siarka Tarnobrzeg 0:3, Wisła Puławy - Stal Mielec 1:2.