Kadeci Rosy ulegli Jagiellonce i zagrają o piąte miejsce

W Radomiu odbywają się finały mistrzostw Polski kadetów w koszykówce. Rosa w decydującym o awansie do półfinału meczu uległa Jagiellonce Warszawa.
Przed meczem wiadomo było jedno - triumfator uzyska awans do półfinałów i zarazem będzie miał możliwość walki o złote medale.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny gospodarzy, a więc Rosa i inny reprezentant Mazowsza - Jagiellonka Warszawa.

Pierwszą kwartę wygrali radomianie. Kolejne dwie także miały wyrównany przebieg, a na ostatnią ćwiartkę z przewagą zaledwie trzech punktów wychodzili goście ze stolicy.

W 36 minucie i 32 sekundzie, po jednym celnym rzucie wolnym wykonanym przez Kacpra Rojka, było 73:75, ale od tego momentu znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni i to oni zagrają o medale.

Z kolei Rosa w pojedynku o piąte miejsce zmierzy się z Pyrą Poznań.

Jagiellonka Warszawa - Rosa Radom 97:84

Kwarty: 22:25, 21:15, 23:23, 31:21.