Kadeci Rosy na szóstym miejscu w kraju. Lepsza okazała się Pyra

Pyra Poznań pokonała Rosę Radom i zdobyła piąte miejsce w trwających w Radomiu mistrzostwach Polski koszykarzy U-16.
Zarówno Rosa jak i Pyra, w swoich grupach zajęły trzecie miejsca i to sprawiło, że przyszło im się zmierzyć w pojedynku o piąte miejsce w Polsce.

O ile jeszcze pierwsza kwarta miała dość wyrównany przebieg i zakończyła się triumfem poznaniaków 20:26, tak w drugiej - losy piątej pozycji już się rozstrzygnęły.

Popis skuteczności dał wówczas Mikołaj Walczak (łącznie zdobył 35 punktów). To ten zawodnik pociągnął drużynę do wygrania kwarty - 27:9.

Drugą połowę wygrali gospodarze różnicą pięciu oczek, ale to było za mało by dogonić koszykarzy Pyry.

W meczu o zajęcie siódmego miejsca Zastal Zielona Góra pokonał MKS Zabrze - 75:56.

Rosa Radom - Pyra Poznań 65:84

Kwarty: 20:26, 9:27, 22:16, 14:15.