Radom szczęśliwy dla kadetów Trefla. Mistrzostwa Polski zakończone

Pięć dni w naszym mieście trwały mistrzostwa Polski kadetów w koszykówce. Zawodnicy rywalizowali w tym czasie o prym w kategorii wiekowej do lat 16, a zwycięzcami okazali się młodzi koszykarze z Sopotu.
Złote medale trafiły w ręce drużyny, która najbardziej na nie zasłużyła. Młodzi adepci basketu z Sopotu w rozgrywkach nie przegrali ani jednego pojedynku, pokazując klasę także w meczach finałowych. Ostatecznie w finale spotkały się naszpikowane reprezentantami Polski zespoły: Trefla Sopot i Hensfortu Przemyśl. Pierwszą kwartę zdecydowanie bo różnicą 13 oczek wygrali sopocianie, ale do przerwy rywale z Przemyśla odrobili 10. punktów. To na tyle podrażniło zawodników Trefla, że następne 10 minut wystarczyło do tego by wypracować sobie przewagę i nie oddać jej już do końca.

Rosa Radom, dla której sukcesem już był awans do grona najlepszych ośmiu drużyn w kraju, ostatecznie zajęła szóste miejsce, a mogło być zdecydowanie lepiej, gdyby nie porażka z lokalnym rywalem - Jagiellonką Warszawa.

Finał: Trel Sopot - Hensfort Przemyśl 74:66, o trzecie miejsce: TKM Włocławek - Jagiellonka Warszawa 68:61.