II-ligowy sezon piłkarzy Radomiaka w liczbach [STATYSTYKI]

Zawodnicy Radomiaka Radom w roli beniaminka uplasowali się na ósmym miejscu. W 34. rozegranych pojedynkach Zieloni zgromadzili na swoim koncie 50 punktów.
Rozgrywki wygrała Stal Mielec, której to piłkarze uzyskali 69 punktów. Najmniej oczek, bo jedynie 25 na swoim koncie - zgromadził Okocimski Brzesko. Ten zespół w rundzie wiosennej jednak nie grał, bo po jesieni został wycofany z rozgrywek.

Tymczasem zawodnicy Radomiaka w sumie odnieśli 14 zwycięstw, zanotowali osiem remisów i doznali 12 porażek.

Bilans bramkowy podopiecznych: Jacka Magnuszewskiego i Wernera Liczki wyniósł - 44 gole zdobyte i 34 stracone. Dwadzieścia osiem oczek Radomiak uzyskał w pojedynkach rozegranych w Radomiu, zaś 22 zgromadził na wyjeździe.

Co ciekawe właśnie na wyjazdach radomianie zdobywali więcej goli, aniżeli przed własną publicznością (19 dom - 25 wyjazd).

Najwięcej pojedynków w Zielonych barwach - 32 rozegrał Bartosz Sulkowski, z kolei ten sam zawodnik spędził również najwięcej minut na boiskach II ligi w zespole beniaminka - 2811, i o 21 minut okazał się lepszy od Macieja Świdzikowskiego. Z kolei najmniej minut, bo zaledwie 145 - w barwach Radomiaka prezentował się Krzysztof Napora.

Jeśli chodzi o największą ilość zgromadzonych żółtych kartek, to ta klasyfikacja została wygrana (...) przez Mateusza Radeckiego (11). Radomianie w całym sezonie otrzymali również cztery czerwone kartki a zobaczyli je: Michał Chrabąszcz, David Kwiek, Krzysztof Ropski i Maciej Wasilewski.

Natomiast najlepszym strzelcem zespołu okazał się Rossi Leandro. Brazylijczyk wszystkie swoje 14 goli zdobył wyłącznie w rundzie jesiennej.

W końcu piłkarze z Radomia wykonywali sześć rzutów karnych z czego tylko jeden został niewykorzystanych (Leandro).