Kadeci Olimpijczyka mają medale międzynarodowych mistrzostw Polski

Adepci zapasów stylu klasycznego, ćwiczący na co dzień w Olimpijczyku Radom znów pokazali się z jak najlepszej strony na zawodach wysokiej rangi. Z międzynarodowych mistrzostw Polski kadetów radomianie wrócili z czterema medalami.
Zawody gościł Kostrzyn nad Odrą. Na matach doskonale spisał się Marcel Elias. Zapaśnik Olimpijczyka rywalizował w kategorii wagowej 100 kilogramów i okazał się bezkonkurencyjny. Złoto wywalczył pokonując w finale Tomasza Lewandowskiego z Olimpu Kosztyn. Ponadto radomianie zdobyli dwa srebrne krążki. W wadze 50 kg i 85 kg. tytułami międzynarodowych wicemistrzów Polski mogą pochwalić się Dominik Dudziński i Karol Chodzik. Z kolei w kategorii 42 kg. Mateusz Redestowicz wywalczył brązowy medal.

Udany start indywidualny zapaśników Olimpijczyka miał przełożenie na klasyfikację zespołową. Radomianie zajęli w niej drugie miejsce, ustępując jedynie reprezentacji Białorusi. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy Olimpu Kostrzyn, zaś tuż za podium znaleźli się Holendrzy. W tym zestawieniu sklasyfikowano 23 kluby i reprezentacje krajowe.