Na koniec mistrzostw w Bydgoszczy dwa medale lekkoatletów z Radomia

Niedziela 26 czerwca okazała się szczęśliwa dla lekkoatletów RLTL ZTE Radom, którzy rywalizowali w mistrzostwach Polski seniorów w lekkiej atletyce. W ostatnim dniu mistrzostw radomianie wywalczyli dwa medale: srebrny i brązowy.
W konkursie skoku wzwyż wystąpiła zawodniczka ZTE Anety Rydz. Podopieczna trenera Piotra Gosa nie zawiodła i wywalczyła brązowy medal. W najlepszej próbie uzyskała 185 centymetrów. Wygrała Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok), która jako jedyna w stawce finalistek przeskoczyła 193 cm. Srebrny medal przypadł Urszuli Gardzielewskiej z AZS -u AWF Wrocław. Wicemistrzyni Polski przeskoczyła tak jak radomianka 185 cm, jednak to jej przypadło drugie miejsce w konkursie (mniejszą ilością zrzutek).

Tymczasem srebrny medal MP seniorów padł łupem radomskiej sztafety 4x400 metrów. Drużyna w składzie: Jakub Smoliński, Marcin Strzelczyk, Bartłomiej Czajkowski i Patryk Adamczyk uzyskała 3:09.32, przegrywając tylko ze sztafetą Śląska Wrocław (3:08.59). Na trzecim miejscu w biegu sztafetowym 4x400 m. finiszowali lekkoatleci AZS -u AWF Wrocław. Na zawodach w Bydgoszczy rywalizowała także płotkarka ZTE. Mowa o Martynie Mąkosie, która w biegu na 100 m p. pł. zajęła 15 miejsce. Przypomnijmy, że wcześniej medal (brązowy) dla Radomia zdobył Patryk Adamczyk, który w wyścigu na 400 m. był trzeci.