Czas na radomskie mistrzostwa Europy kadetów!

W piątek w Radomiu rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Dywizji A w kategorii kadetów U-16. W gronie 16 reprezentacji zobaczymy również gospodarzy.
Przed rokiem zawody odbyły się na Litwie i wówczas po bardzo wyrównanym pojedynku finałowym gospodarze ulegli Bośni i Hercegowinie. Co ciekawe obie drużyny trafiły do tej samej grupy i radomscy kibice ich starcie będą mogli obejrzeć już w piątek o godz. 18.30. Poza tymi reprezentacjami w gr. C znalazły się także: Francja i Czarnogóra.

Za to Polacy w składzie, których znajduje się Kacper Rojek z Rosy Radom o punkty rywalizować będą w gr. B. Pierwszym rywalem biało - czerwonych będą niezwykle groźni Turcy a mecz odbędzie się 12 sierpnia o godz. 18.30. W tym samym dniu, ale o godz. 20.45 zagrają rywale Polaków a więc reprezentacje Chorwacji i Niemiec.

Właśnie ci ostatni w sobotę o godz. 18.30 będą kolejnymi rywalami podopiecznych Daniela Puchalskiego.

W końcu w ostatnim pojedynku grupowym Polska podejmie Chorwację a do tego spotkania dojdzie w poniedziałek o godz. 18.30.

Tymczasem drużyna, która zajmie trzecią bądź nawet czwartą lokatę, wcale nie odpada z dalszej fazy rozgrywek, a o awans do 1/8 finału zmierzy się po prostu z czołowymi drużynami pozostałych grup (wg klucza 1-4, 2-3 wyj. Red.).

Polacy występujący w gr. B, w kolejnej fazie trafią na którąś z reprezentacji z gr. A. Tam znajdują się: Włochy, Łotwa, Hiszpania i Szwecja.

W radomskich mistrzostwach ogółem rozegranych zostanie 56 pojedynków a ten ostatni o tytuł ME odbędzie się 20 sierpnia w sobotę o godz. 20.45.

Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest bezpłatny.