Broń zdeklasowała beniaminka. Cztery gole już do przerwy

Piłkarze radomskiej Broni po niespodziewanym remisie ze Spartą Jazgarzew, tym razem zademonstrowali pokaz siły i rozgromili w Falęcicach miejscowy LKS Promna.
Starcie beniaminka rozgrywek ze spadkowiczem zapowiadało się, co najmniej z kilku względów niezwykle emocjonująco. Po pierwsze gospodarze w barwach, których występuje wielu byłych zawodników Broni i Radomiaka za wszelką cenę chcieli udowodnić podopiecznym Dariusza Różańskiego swoją wyższość. Ponadto Promna w ostatniej kolejce dość niespodziewanie wywiozła komplet punktów z Karczewa, triumfując nad silnym Mazurem.

Rzeczywistość okazała się jednak dla gospodarzy niezwykle okrutna. Młody zespół radomian od początku przejął inicjatywę, czego efektem były cztery zdobyte bramki. Po raz pierwszy Michał Domański skapitulował w 14. minucie, kiedy to pokonał go Michał Bojek. Nie minęło sześć kolejnych minut a Broń po trafieniu Piotra Nowosielskiego prowadziła różnicą dwóch goli.

Kolejne trafienie dla gości miało miejsce już w 38. minucie. Wówczas zespołową akcję zamknął Arkadiusz Oziewicz, i strzałem głową podwyższył wynik rywalizacji. Gdy wydawało się, że do końca pierwszej połowy rezultat nie ulegnie już zmianie, to przyjezdni przeprowadzili akcję, która dobiła piłkarzy beniaminka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Dobosz.

Niezadowolony z przebiegu gry trener Promnej Marcin Sikorski jeszcze przed przerwą dokonał dwóch zmian.

Mimo to obraz gry niewiele się zmienił. Gospodarze nadal próbowali atakować, ale ich akcje powstrzymywane były przed dobrze tego dnia radzącą sobie formację defensywną Broni. W końcu w 80. minucie padł - jak się później miało okazać - ostatni gol pojedynku. Tym razem prowadzący to spotkanie arbiter podyktował rzut karny, którego skutecznym egzekutorem został Kamil Czarnecki.

LKS Promna - Broń Radom 0:5 (0:4)

Bramki: Bojek, Nowosielski, Oziewicz, Dobosz, Czarnecki.

Broń: Młodziński - Pietralski, Sala (67. Więcek), Zieliński, Dobosz, Wicik, Sałek, Oziewicz (78. Książek), Bojek, Czarnecki, Nowosielski (71. Nogaj).