Koszykarze UTH Rosy przegrali z beniaminkiem z Krakowa

Zawodnicy I-ligowej UTH Rosy Radom nie sprostali beniaminkowi rozgrywek AZS-owi AGH Karków choć w ich szeregach aż 26 punktów uzyskał Filip Zegzuła. Na szczęście był to tylko pojedynek sparingowy.
Niemałe zdziwienie towarzyszyło kibicom UTH Rosy kiedy na parkiecie w hali Uniwersytetu w barwach I-ligowca pojawił się Seid Hajrić. Zawodni jeszcze kilka dni temu trenował z pierwszym zespołem, ale ostatecznie Rosa nie zdecydowała się na kontrakt.

Hajrić przeciwko akademikom uzyskał siedem punktów, ale bohaterem gospodarzy został Filip Zegzuła, który zapisał na swoim koncie aż 26 oczek.

Niestety nie wystarczyło to do odniesienia triumfu choć jeszcze w czwartej kwarcie UTH - remisowało z przeciwnikiem 61:61. Ostatnie dziesięć minut to popis gry defensywnej rywali, którzy pozwolili UTH na zdobycie zaledwie 10 oczek a sami uzyskali ich 23.

UTH Rosa Radom - AZS AGH Kraków 71:84 Kwarty: 17:22, 25:21, 19:18, 10:23.

Rosa: Zegzuła 26, Sadło 12, Gos 8, Hajrić 7, Stanios 5, Parszewski 5, Bojanowski 4, Obarek 4.