Radomiak zagra z Polonią. Zieloni faworytem sobotniego starcia

Kolejna dawka piłkarskich emocji czekać będzie na kibiców Radomiaka Radom już w najbliższą sobotę. Właśnie wtedy Zieloni podejmą beniaminka - Polonię Warszawa.
Trudno w szeregach obecnych II-ligowców znaleźć tak zasłużony dla polskiej piłki nożnej klub, jakim jest najbliższy rywal Radomiaka. Zieloni u siebie podejmą bowiem Polonię Warszawa, a więc pierwszego wicemistrza Polski w historii rozgrywek ligowych, a także pierwszego mistrza kraju w zawodach zorganizowanych zaraz po II wojnie światowej.

Oczywiście od kilkunastu lat warszawiacy lata świetności mają za sobą, ale nazwa nadal przyciąga na trybuny zwolenników klubu.

Mimo to po rozegraniu 10 kolejek drużyna prowadzona przez Igora Gołaszewskiego plasuje się na 11. miejscu, ale - co ważne - w trzech dotychczasowych wyjazdowych pojedynkach nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. Poloniści za to dwukrotnie remisowali (z Odrą Opole 2:2 i Gryfem Wejherowo 0:0) i przegrali z Wartą w Poznaniu (0:1).

Z kolei do Radomia przyjadą po remisie uzyskanym w domu z Siarką Tarnobrzeg. W tym pojedynku beniaminek ze stolicy dwukrotnie musiał odrabiać straty, a swoim zaangażowaniem i wolą walki spowodował, że arbiter Dawid Bukowczan pokazał piłkarzom aż dziewięć żółtych kartek. Na szczęście dla kibiców Polonii, z całej dziewiątki jedynie Piotr Kosiorowski będzie musiał pauzować w starciu z Radomiakiem.

Tymczasem jest wielce prawdopodobne, że do składu radomian powróci Szymon Stanisławski. Napastnik już rozpoczął treningi z pełnym obciążeniem i po kilkutygodniowej pauzie spowodowanej kontuzją, gotowy jest do walki o miejsce w wyjściowym składzie.

Pojedynek pomiędzy Radomiakiem Radom a Polonią Warszawa odbędzie się w sobotę o godzinie 17.30 i będzie bezpośrednio transmitowany przez stronę internetową - www.laczynaspiłka.pl.

Zawody poprowadzi Paweł Malec z Łodzi.

Pozostałe mecze 11. kolejki: Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola, Legionovia Legionowo - GKS Bełchatów, ROW Rybnik - Warta Poznań, Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg, Puszcza Niepołomice - Odra Opole, Rozwój Katowice - Polonia Bytom, Błękitni Stargard - Raków Częstochowa, Olimpia Zambrów - Kotwica Kołobrzeg.