Na atletkę z radomskiego nie ma mocnych w Polsce

Justyna Kozdryk mistrzynią Polski, a jej klubowi koledzy na niższych stopniach podium - oto wyniki atletów RSSiRON Start Radom i Kraski Jasieniec na zawodach mistrzowskich w wyciskaniu sztangi leżąc
Kolejne sukcesy zawodników, reprezentujących jednocześnie dwa kluby z naszego regionu na imprezach najwyższej rangi, to już niemal tradycja. Nie inaczej było i tym razem. W Katowicach odbył się krajowy czempionat dla osób niepełnosprawnych, gdzie zgodnie z oczekiwaniami atleci postarali się o zadowalający dorobek medalowy. Najlepiej oczywiście spisała się Justyna Kozdryk, wywalczając tytuł mistrzyni Polski. Pani Justyna startowała w kategorii wagowej do 48 kilogramów. Ponownie okazała się bezkonkurencyjna na krajowym podwórku. Laur zapewniła sobie, podnosząc sztangę ważącą 90 kg. - Justyna spokojnie poradziła sobie z tym ciężarem. Przeciwniczki nie zbliżyły się do jej wyniku. Oczywiście wygrała także kategorię open, wliczając także rezultaty mężczyzn - poinformował "Gazetę" klubowy trener radomskich atletów Mirosław Malec. Można powiedzieć, że ciężar, który dał naszej siłaczce złoto MP, to pestka, biorąc pod uwagę jej niedawne osiągnięcia. Wszak na zawodach osób pełnosprawnych Kozdryk poradziła sobie z dużo większym obciążeniem. Na mistrzostwach świata w Stanach Zjednoczonych zdobyła złoto wynikiem 127 kg, a na ubiegłotygodniowynm Pucharze Polski podniosła 132,5 kg.

W Katowicach startowali także inni podopieczni trenera Malca. Zaprezentowali mistrzowski poziom, uzupełniając dorobek o kolejne miejsca na podium. Między innymi Piotr Plesiewicz zmagający się w kat. 48 kg wywalczył srebrny krążek. - Piotrek podniósł ciężar, który dawał mu złoty medal, ale sędziowie dopatrzyli się błędu technicznego i próby nie zaliczyli. Mimo to jestem bardzo zadowolony z jego osiągnięcia. Zresztą z udziału pozostałych także - kontynuował szkoleniowiec radomian. Trzeci medal dla reprezentacji naszego regionu zdobył Jacek Górecki. W najcięższej kategorii (+100 kg.) zajął trzecie miejsce. Najniższy stopień podium zapewnił sobie, wyciskając sztangę ważącą 112 kg. Na pomoście w stolicy Górnego Śląska startował także Sebastian Wiśniewski, który był czwarty.

W tegorocznych mistrzostwach wystartowało w sumie 150 zawodniczek i zawodników.

Niebawem przed Justyną Kozdryk kolejne poważne wyzwanie. Już wiadomo, że czołowa atletka Świata wystartuje w barwach Polski na mistrzostwach globu, które w lipcu odbędą się w Malezji. Kibice tej niezwykle sympatycznej zawodniczki liczą, że i z najważniejszej w tym sezonie imprezy dla sportowców niepełnosprawnych przywiezie medal.