Sport.pl

Nadzieje olimpijskie konkurowały na stadionie w Kozienicach

LEKKOATLETYKA. Adepci królowej sportu rywalizowali w Memoriale Marka Łuczyńskiego. Zawody, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w stolicy Puszczy Kozienickiej, rozegrano pod hasłem ?Olimpijskie Nadzieje Mazowsza?.
Frekwencja może nie była najwyższa, ale ci, którzy przystąpili do rywalizacji, postarali się o owocne rezultaty. - Po prostu w terminie naszego mityngu nałożyło się na siebie kilka imprez. W tym samym czasie rozgrywana była m.in. liga i stąd pomimo wielu zgłoszeń frekwencja była nieco niższa, niż przewidywaliśmy. Mimo to dobrych wyników nie brakowało, co tylko potwierdza, że warto organizować tego typu zmagania - przyznał w rozmowie z "Gazetą" Kazimierz Kossowski, trener Orląt Radom.

Już pierwsza konkurencja (bieg na 100 metrów przez płotki) zaowocowała rekordem życiowym (15 s), ustanowionym przez Klaudię Karasek z RLTL ZTE Radom. Na tym samym dystansie, ale w rywalizacji chłopców, najlepiej zaprezentował się Rafał Wosztyl (RLTL ZTE), którego wynik 17,25 s również okazał się najlepszym dla tego lekkoatlety w karierze.

Tymczasem wspomniana Karasek nie miała sobie równych także w płaskim biegu na 100 metrów, uzyskując życiówkę - 12,91 s. Z reprezentantów naszego regionu triumfowali jeszcze Dawid Faliński (RLTL ZTE), który w rzucie oszczepem uzyskał 44,41 m, Maja Neska (ULKS Jedlińsk) w rzucie dyskiem - 32,67 m, jak i pchnięciu kulą - 10,84 m, Kamila Drabik (Orlęta Radom) w biegu na 300 m - 43,32 s i reprezentantka gospodarzy (UKS Olimp Kozienice) Marzena Starzyk w biegu na 1000 m - 3.23,95 min.

W punktacji klubowej po 22 rozegranych konkurencjach pierwsze miejsce zajął MKS Pułtusk, który zgromadził 122 pkt. Drugie miejsce przypadło RLTL ZTE Radom - 92 pkt, natomiast trzecie zajął ULKS Jedlińsk - 71,5 pkt. W sumie w zawodach, które były jednocześnie Memoriałem Marka Łuczyńskiego, wzięło udział 112 lekkoatletów z 14 klubów.