Pokaźny dorobek sportowców radomskiego Startu

Występy zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start? na imprezach najwyższej rangi niemal zawsze znamionują sukcesy. Tym razem było podobnie, gdyż do bogatej medalowej kolekcji klubu należy dopisać kolejnych 14 krążków mistrzostw Polski
Nie ma wątpliwości, że końcówka maja jest dla reprezentantów Startu obfita w sportowe laury. Podczas dwóch imprez mistrzowskich - w lekkiej atletyce i tenisie stołowym - przedstawiciele radomskiego klubu zapracowali na słowa najwyższego uznania. W championacie królowej sportu w kategorii juniorów i juniorów młodszych radomianie wywalczyli 10 medali. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Startowcy wiedli prym zwłaszcza w konkurencjach biegowych. Aż trzy złote krążki w wyścigach na 100, 200 i 400 metrów na wózkach przypadły Natalii Grosiak. Również trzy, z tym że brązowe medale, zdobyła z kolei Barbara Krawczyk, która rywalizowała w swojej grupie schorzeń w sprintach na 100 i 200 m. oraz była trzecia na dystansie jednego okrążenia (400 m). Medalowe zdobycze lekkoatletów Startu uzupełniają bracia: Jacek i Wojciech Zielińscy. Pierwszy z nich dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium za biegi na 100 i 200 metrów, natomiast drugi pokusił się o brązowy medal wyścigu czterystumetrowców. Na stadionie w stolicy Puszczy Kozienickiej rozegrano także konkurencje techniczne. Z naszych reprezentantów najlepiej spisał się Robert Skowron, który w pchnięciu kulą zajął trzecią lokatę.

- Kilkuosobowa reprezentacja naszego klubu to przede wszystkim zawodnicy od niedawna uprawiający lekką atletykę. Ich występ w MP uważam za udany. Tym bardziej że poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. W trzech konkurencjach zawodnicy poprawiali rekordy świata juniorów. Szkoda że w ostatniej chwili z naszej reprezentacji wypadł Mateusz Owczarek. Zawodnik, który miał ogromne szanse nawet na trzy złote medale, rozchorował się przed samymi zawodami - powiedział "Gazecie" prezes RSSIRON Start Radom Adam Borczuch.

W sumie podczas dwudniowej imprezy na bieżni stadionu w Kozienicach rywalizowało przeszło 100 młodych lekkoatletów niepełnosprawnych, reprezentujących 20 klubów z całej Polski.

Tymczasem w nadmorskim Cetniewie odbyły się mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich nie zabrakło radomian. Wzorem lat poprzednich pingpongiści Startu pokusili się o pierwszorzędne wyniki. Tytuł mistrzowski na wózkach wywalczył Mariusz Czerwiński. Z kolei srebrnymi krążkami w swoich grupach schorzeń mogą pochwalić się Teresa Glińska i Sebastian Powroźniak. Ponadto na podium uplasował się radomski debel. Duet: Powroźniak/Grzegorz Kordowicz wywalczył brązowy medal.

- Pingpongiści nie zawiedli. I tym razem na zawodach rangi mistrzowskiej kilkakrotnie stawali na podium - cieszył się prezes Borczuch.