Sport.pl

Mecz beniaminków, czyli Kęczanin rywalem siatkarzy Czarnych

W sobotę 1 grudnia zespół Czarnych Radom poszuka na wyjeździe zwycięstwa w rozgrywkach zaplecza siatkarskiej ekstraklasy. Radomianie zmierzą się w Kętach z miejscowym Kęczaninem i będą faworytami pojedynku.
Starcie podopiecznych Wojciecha Stępnia i Roberta Prygla w Kętach będzie trzecim z rzędu, w którym radomscy siatkarze będą testować beniaminka I ligi. Radomianie sami debiutują w tej klasie rozgrywek i w rywalizacji z innymi nowicjuszami wypadają jak dotąd pierwszorzędnie. Drużyna z miasta nad Mleczną odprawiła już Campera Wyszków i AZS Poznań, zdobywając komplety punktów. Z grona pierwszoligowych żółtodziobów to radomscy gracze plasują się najwyżej w tabeli.

Tym razem bilans będzie można jeszcze poprawić, ale by tak się stało, Czarni muszą pokonać kolejnego z beniaminków. Siatkarze trenerów Stępnia i Prygla muszą się oswoić z faktem, że do kolejnych meczów, zwłaszcza z niżej notowanymi rywalami, będą przystępować w roli faworytów. Tak jest w przypadku najbliższego pojedynku mistrzowskiego.

Nie ulega bowiem wątpliwości, że wiceliderowi nie przystaje oddawać punktów ekipie, której bliżej do gry o utrzymanie aniżeli nawet środka klasyfikacji.

W ostatnim pojedynku pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się Czarni. Co ciekawe, mecz rozgrywany był w hali Kęczanina, w ramach turnieju mistrzów drugoligowych grup, gdzie rywalizowano o awans do I ligi. W maju tego roku Czarni pokonali przeciwników 3:1. Ostatecznie oba zespoły zdołały uzyskać promocję, dlatego teraz walczą na wyższym szczeblu.

Kibice radomskiej siatkówki nie mają nic przeciwko temu, by i tym razem ich ulubieńcy powtórzyli majowy wyczyn.

Pojedynek Kęczanin Kęty kontra RCS Czarni Radom odbędzie się w sobotę. Początek spotkania, zapowiadanego przez gospodarzy jako "Piekielnie ważny mecz", o godz. 18.

W innych meczach 9. kolejki: AZS UAM Poznań - Energetyk Jaworzno, Pekpol Ostrołęka - BBTS Bielsko-Biała, MKS MOS Będzin - KPS Jadar Siedlce, Cuprum Mundo Lubin - Ślepsk Suwałki, AZS Stal Nysa - Camper Wyszków.

Więcej o: