PILNE. Siatkarze Czarnych Radom mistrzami I ligi!

Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? najlepsi w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy! Radomianie po raz trzeci w serii, tym razem 3:1 w hali BBTS -u Bielsko-Biała, pokonali finałowego rywala.
Osiągnięcie ekipy z Radomia jest godne podziwu, gdyż podopieczni trenerów Wojciecha Stępnia i Roberta Prygla wywalczyli tytuł, będąc beniaminkiem rozgrywek!

W pierwszym secie gospodarze lepiej rozegrali końcówkę. Od stanu 22:22 zdobyli trzy punkty z rzędu, w tym decydujący blokiem. Nieudanym finiszem partii otwarcia Czarni poczuli się wyraźnie rozdrażnieni, bo od początku kolejnej zabrali się ostro za BBTS. Szybko uzyskali znaczącą przewagę (10:6, 17:11), i mimo pogoni bielszczan kontrolowali przebieg rywalizacji. Na 1:1 wyrównał Prygiel, który wykorzystał decydujący kontratak. Warto dodać, że atakujący i II trener radomian mógł zakończyć seta, bo kapitalną obroną popisał się Kamil Gutkowski.

O tym, jak wyrównane zespoły przystąpiły do walki w tym meczu, można się było przekonać w secie nr 3. Długo żadnej z ekip nie udało się uzyskać większej różnicy. Wreszcie ta sztuka udała się przyjezdnym, którzy po kontrach Prygla i błędzie w ataku Macieja Wołosza uciekli na trzy oczka (16:13). Gospodarze nie dawali za wygraną i po kilku minutach znów był remis (22:22). W walce na przewagi więcej zimnej krwi zachowali Czarni. Setbola zdobył Gutkowski, obijając ręce bielszczan, a na 2:1 w meczu radomianie zapracowali skutecznym blokiem na Kamilu Lewińskim.

Podopiecznym trenerów Stępnia i Prygla brakowało już zatem tylko jednej partii, by świętować pełen sukces. No i po rozgrywce, zdecydowanie na korzyść gości, grupa kibiców Czarnych mogła odśpiewać "Mistrz, mistrz, WKS..."

Przyjezdni poszli na ciosem i ukąsili nie do obrony. Ostatnia partia kapitalnego sezonu przebiegała pod dyktando Czarnych. Kiedy Kamil Kwasowski pomylił się w polu zagrywki, radomscy siatkarze mogli świętować triumf. MVP spotkania został Prygiel.

Po emocjach sportowych radomianie otrzymali z rąk Konrada Piechockiego, członka zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, okazały puchar za mistrzostwo oraz czek wartości 150 tys. zł.

- Cieszymy się, że udało nam się dokończyć ten sezon w dobrym stylu. Jeśli chodzi o mecz w Bielsku to na jego wpływ na pewno miały rozstrzygnięcia w Radomiu. Prowadząc 2:0 jechaliśmy mocniejsi psychicznie, a to przełożyło się także na postawę sportową. Jesteśmy zmęczeni, bo liga była długa, ale szczęśliwi i zadowoleni z dobrze wykonanej pracy - podsumował trener Stępień.

BBTS Bielsko - Biała - RCS Czarni Radom 1:3

Sety: 25:22, 20:25, 24:26, 20:25

Czarni: Neroj, Prygiel, Gutkowski, Ostrowski, Radomski, Gałązka, Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Kocik, Kałasz.

Stan finałowej rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3:0 dla Czarnych!