Sport.pl

Po decyzji o powiększeniu PlusLigi: Entuzjazm w Radomiu

Wtorkowa decyzja władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej o dołączeniu do rozgrywek elitarnej PlusLigi Czarnych Radom i BBTS -u Bielsko - Biała wywołała w obu ośrodkach ogromną radość. W Radomiu na powrót Czarnych do grona najlepszych czekano 11 lat.
Sukces - jak to w życiu bywa - ma wielu ojców. W Radomiu na decyzję rady nadzorczej PLPS -u czekano z utęsknieniem. Okazało się, że wysiłki sportowe (Czarni wygrali I ligę), organizacyjne, biznesowe, nie poszły na marne. Tak zawodnicy jak i działacze, władze miasta, członkowie Stowarzyszenia Czarni Radom wspierającego klub, sponsorzy, mogą sobie pogratulować roboty, jaką już wykonali, a która skutkowała korzystną dla Czarnych decyzją PlusLigi. Trzeba też pamiętać, że nie można spocząć na laurach. Do wykonania jest mordercza praca, by klub z wielkimi tradycjami siatkarskimi rzetelnie przygotować do rywalizacji w elicie.

Powiedział dla oficjalnego portalu PlusLigi

Janusz Stańczuk, prezes Czarnych

- Nie zakładaliśmy przed sezonem, że wygramy rywalizację w I lidze. Kiedy w grudniu ubiegłego roku, nasz potencjalny sukces zaczynał przybierać realnych kształtów zmobilizowaliśmy wszystkie siły i środki by aplikować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na to zasłużyli nasi zawodnicy - zazwyczaj miejscowi gracze lub bardzo mocno związani z Radomiem. Dzięki wspaniałym sponsorom udało się zagwarantować niezbędny budżet i fundamenty drużyny. Nieocenione jest także wielorakie wsparcie władz samorządowych. Przypuszczam, że w swojej aplikacji, jak i podczas wizyty komisji PLPS S.A. przekonaliśmy gości, że jesteśmy klubem sumiennym, wywiązującym się ze zobowiązań, z wartościową kadrą siatkarzy i wspaniałymi kibicami. Równie ważna jest tradycja. Przecież przez 18 lat Czarni grali w ekstraklasie, i to z sukcesami. Teraz przed nami przygotowanie do sezonu. Zgodnie z zasadą obowiązująca w naszym klubie trzon zespołu pozostanie niezmieniony, choć wzmocnienia też będą. Naturalnie rynek został już mocno przetrzebiony, ale entuzjazmu nam nie brakuje. Bardzo się cieszymy, że w Radomiu znów grać będą najlepsi siatkarze, że w składzie PlusLigi są Czarni Radom - powiedział Janusz Stańczuk.

Więcej o: