Sport.pl

Jest kluczowa decyzja. Czarni powołali sportową spółkę

Po niemal miesiącu od zaproszenia Czarnych Radom w szeregi PlusLigi w radomskim klubie wreszcie doczekaliśmy się strategicznej decyzji. Mowa o powołaniu sportowej spółki, której drużyna będzie występować w siatkarskiej elicie.
"WKS Czarni Radom" - pod taką nazwą spółka zostanie zarejestrowana. Jej założycielem jest Radomskie Centrum Siatkarskie, ale w składzie Rady Nadzorczej obok jego przedstawicieli znajdą się również reprezentanci Stowarzyszenia Czarni Radom, z którym klub w ostatnich latach ściśle współpracuje. Nowo powstała spółka to całkowicie osobny i nowy podmiot. Nazwa nie jest przypadkowa. - Czarni dzisiaj niewiele mają wspólnego z wojskiem [skrót WKS to historyczna część nazwy wojskowego klubu Czarni - przyp. red.]. Uznaliśmy jednak, że umieszczenie przed główną nazwą członu WKS mocno nawiąże do historii i wspaniałych tradycji siatkarskich w naszym mieście - zdradza Janusz Stańczuk, prezes Czarnych. Sternik klubu nie ukrywa, że to ukłon w stronę kibiców. - Wyciągając nauczkę z przeszłości chcemy jednoczyć środowisko. Poza tym sondowaliśmy, jak pomysł zostanie przyjęty. I przyznać muszę, że trudno było znaleźć osoby o odmiennym zdaniu - zapewnia działacz. Spółka nosić będzie nie tylko historyczną nazwę. Zastrzeżony został już herb legendarnego WKS-u. Tymczasem wiadomo także, że Rada Nadzorcza siatkarskiej spółki liczyć będzie pięć osób. Obok Mariana Szczerka, Pawła Piotrowskiego z RCS-u znajdą się w niej również Marek Romanowski, Leszek Figarski i Janusz Dasiewicz. To nie tylko radomscy biznesmeni, ale i aktywni członkowie Stowarzyszenia Czarni Radom. Wiadomo również, że prezesem zarządu zostanie Janusz Stańczuk, pełniący podobną funkcję w Radomskim Centrum Siatkarskim. Klub, na bazie którego została odbudowana PlusLiga na razie będzie stuprocentowym posiadaczem akcji spółki.

Dlaczego powołanie sportowej spółki Czarni to tak ważna decyzja? Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim tylko taki podmiot może prowadzić zespół na najwyższym szczeblu siatkarskich rozgrywek w Polsce. Ponadto chodzi o kontrakty zawodników. Siatkarze, którzy zdecydują się reprezentować barwy radomian, umowy na grę podpiszą ze spółką WKS Czarni Radom.

Więcej o: