Sport.pl

Jest kluczowa decyzja. Czarni powołali sportow± spółkę

ro
10.07.2013 , aktualizacja: 10.07.2013 15:38
A A A
siatkówka, Czarni Radom

siatkówka, Czarni Radom (Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta)

Po niemal miesi±cu od zaproszenia Czarnych Radom w szeregi PlusLigi w radomskim klubie wreszcie doczekali¶my się strategicznej decyzji. Mowa o powołaniu sportowej spółki, której drużyna będzie występować w siatkarskiej elicie.
"WKS Czarni Radom" - pod tak± nazw± spółka zostanie zarejestrowana. Jej założycielem jest Radomskie Centrum Siatkarskie, ale w składzie Rady Nadzorczej obok jego przedstawicieli znajd± się również reprezentanci Stowarzyszenia Czarni Radom, z którym klub w ostatnich latach ¶ci¶le współpracuje. Nowo powstała spółka to całkowicie osobny i nowy podmiot. Nazwa nie jest przypadkowa. - Czarni dzisiaj niewiele maj± wspólnego z wojskiem [skrót WKS to historyczna czę¶ć nazwy wojskowego klubu Czarni - przyp. red.]. Uznali¶my jednak, że umieszczenie przed główn± nazw± członu WKS mocno nawi±że do historii i wspaniałych tradycji siatkarskich w naszym mie¶cie - zdradza Janusz Stańczuk, prezes Czarnych. Sternik klubu nie ukrywa, że to ukłon w stronę kibiców. - Wyci±gaj±c nauczkę z przeszło¶ci chcemy jednoczyć ¶rodowisko. Poza tym sondowali¶my, jak pomysł zostanie przyjęty. I przyznać muszę, że trudno było znaleĽć osoby o odmiennym zdaniu - zapewnia działacz. Spółka nosić będzie nie tylko historyczn± nazwę. Zastrzeżony został już herb legendarnego WKS-u. Tymczasem wiadomo także, że Rada Nadzorcza siatkarskiej spółki liczyć będzie pięć osób. Obok Mariana Szczerka, Pawła Piotrowskiego z RCS-u znajd± się w niej również Marek Romanowski, Leszek Figarski i Janusz Dasiewicz. To nie tylko radomscy biznesmeni, ale i aktywni członkowie Stowarzyszenia Czarni Radom. Wiadomo również, że prezesem zarz±du zostanie Janusz Stańczuk, pełni±cy podobn± funkcję w Radomskim Centrum Siatkarskim. Klub, na bazie którego została odbudowana PlusLiga na razie będzie stuprocentowym posiadaczem akcji spółki.

Dlaczego powołanie sportowej spółki Czarni to tak ważna decyzja? OdpowiedĽ jest prosta. Przede wszystkim tylko taki podmiot może prowadzić zespół na najwyższym szczeblu siatkarskich rozgrywek w Polsce. Ponadto chodzi o kontrakty zawodników. Siatkarze, którzy zdecyduj± się reprezentować barwy radomian, umowy na grę podpisz± ze spółk± WKS Czarni Radom.

Zobacz więcej na temat:

  • 4
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX