Cerrad Czarni pozyskali dwóch graczy młodego pokolenia!

Kadra radomskiego beniaminka PlusLigi nabiera realnych kształtów. Cerrad Czarni Radom zakontraktowali Bartłomieja Bołądzia i Adama Kowalskiego. Klub z Radomia jest również bliski sfinalizowania kontraktów z trzema zagranicznymi zawodnikami.
W piątkowe przedpołudnie umowę z Czarnymi podpisał Bartłomiej Bołądź. Urodzony w 1994 roku siatkarz (203 cm wzrostu) gra na pozycji atakującego. To tegoroczny absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Reprezentant Polski juniorów. W ostatnim czasie był zawodnikiem Zaksy Kędzierzyn-Koźle, ale swoją przygodę ze sportem rozpoczynał w Krzyżu Wielkopolskim. W klubie z Radomia występować będzie również Adam Kowalski, który od października rozpocznie studia na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. W minionym sezonie Adam Kowalski jako uczeń SMS Spała grał w Młodej Lidze. W mistrzostwach Polski juniorów z powodzeniem reprezentował natomiast barwy częstochowskiego Exact Systems Norwid. W turnieju finałowym tych rozgrywek został wybrany na najlepszego libero. - Obydwaj wpisują się w schemat, na jaki stawiamy w klubie. Podpisując dłuższe w czasie umowy, chcemy stworzyć młodym zawodnikom szansę rozwoju. - Jestem przekonany, że nowi siatkarze spełnią nasze oczekiwania - podkreśla trener Robert Prygiel. Zgodnie z zapowiedziami Cerrad Czarni sfinalizowali umowy z siatkarzami, którzy bronili barw radomskiego klubu już wcześniej. Obok Jakuba Radomskiego kontrakty podpisali Kamil Gutkowski, Paweł Filipowicz, Bartłomiej Neroj, Michał Ostrowski i Łukasz Zugaj. Wkrótce uczynić mają to także Bartłomiej Grzechnik i Jakub Wachnik. Finalizowane są również umowy z trzema siatkarzami zagranicznymi.

- Szczegóły zostały już uzgodnione. Wszyscy powinni być znaczącym wzmocnieniem. Niestety, kibiców muszę zmartwić. Nawet jeżeli wspomniana trójka złoży stosowne podpisy na kontraktach, w Radomiu ujrzymy ich najprawdopodobniej po mistrzostwach Europy. Wszyscy trzej są bowiem reprezentantami swoich krajów - zdradza Robert Prygiel.