Biegi i plażówka, czyli Czarni rozpoczęli przygotowania

Blisko dwugodzinnym treningiem nad zalewem w radomskiej dzielnicy Borki, siatkarze Cerrad Czarnych Radom zainaugurowali okres przygotowawczy do debiutanckiego sezonu gry w Plus Lidze. Na razie sztab szkoleniowy radomian ma do dyspozycji 12 zawodników.
Mimo wczesnej pory, bo trenerzy Robert Prygiel i Wojciech Stępień zaprosili swoich podopiecznych już na 9.30, nie było mowy o leniuchowaniu. Co prawda szkoleniowcy informowali o rekreacyjnej formie zajęć, ale nie ma wątpliwości, że na inaugurację przygotowań siatkarze dostali solidnie w kość. Pot lał się strumieniami i bynajmniej, nie było to wyłącznie wynikiem upału.

- W tym tygodniu czekają nas trzy treningi. We wtorek i czwartek będziemy ćwiczyć nad zalewem na Borkach. Siatkarze pobiegają, pograją w siatkówkę plażową. Lżejszy trening zaplanowaliśmy także w sobotę [10 sierpnia - przyp. red.]. Z kolei od początku przyszłego tygodnia ruszamy z kopyta. Siatkarze będą mieli po dwie jednostki dziennie. Zaczniemy budowę siły i wytrzymałości. Intensywność będziemy dawkować. Przez najbliższe dwa miesiące czeka nas okres ciężkiej pracy, ale to normalne. Na razie trenujemy bez siatkarzy zagranicznych, którzy ze swoimi reprezentacjami przygotowują się do mistrzostw Europy. Francuz Marien Moreau, Słowak Jozef Pivovarci i Niemiecki przyjmujący Dirk Wesphal dołączą do nas w późniejszym okresie - powiedział trener Prygiel.

Tymczasem w inauguracyjnych zajęciach wzięło udział dwóch zawodników, o których jeszcze nie informowaliśmy, że będą trenować z pierwszym zespołem radomskiego beniaminka ekstraklasy. To Bartłomiej Malec i Rafał Faryna. Obaj są zawodnikami Czarnych, a po minionym sezonie zakończyli wiek juniora. Oprócz wymienionych pod okiem trenerów Prygla i Stępnia ćwiczyli: Bartłomiej Neroj, Łukasz Zugaj, Michał Ostrowski, Jakub Radomski, Bartłomiej Bołądź, Adam Kowalski, Paweł Filipowicz, Bartłomiej Grzechnik, Kamil Gutkowski, Jakub Wachnik.