Cerrad Czarni parterem akcji przeciw dopingowi w sporcie

We wtorek 27 sierpnia na zaproszenie Marcina Górki, fizjoterapeuty Cerrad Czarnych do Radomia przyjedzie Dariusz Błachnio, członek odpowiedzialny za szkolenie w komisji ds. zwalczania dopingu w sporcie. W tym dniu w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza specjalista poprowadzi wykłady pod hasłem ?Powiedz nie dopingowi!?
Tematami spotkań z ekspertem będą: doping w sporcie, przeprowadzanie kontrolnych badań antydopingowych, prawa i obowiązki zawodników oraz stosowanie odżywek. Nie zabraknie także oczywiście omówienia listy zabronionych środków. Pierwszy z zaplanowanych wykładów odbędzie się we wtorek 27 sierpnia o godz. 11. W sali konferencyjnej hali MOSiR -u słuchaczami będą siatkarze i sztab szkoleniowy Cerrad Czarnych. Drugi wykład będzie miał charakter otwarty (początek o 12.15).

- Pragnę na niego zaprosić przede wszystkim zespół Młodej Ligi, zawodników grających w zespołach młodzieżowych Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni, jak również ich rodziców. Myślę, że jest to inicjatywa warta uwagi, dzięki której można pogłębić swoją wiedzę o niebezpieczeństwie wynikającym z dopingu w sporcie - informuje Marcin Górka, fizjoterapeuta Czarnych. Warto powiedzieć, że Czarni są jednym z pierwszych klubów w Polsce, które dołączyły do akcji. Dotychczas komisja ds. zwalczania dopingu współpracowała przede wszystkim ze związkami sportowymi. Radomski beniaminek Plus Ligi po zakończeniu akcji profilaktycznej uzyska specjalistyczny certyfikat komisji ds. zwalczania niedozwolonych środków w sporcie.