Znów remis w sparingu akademików z Cerrad Czarnymi

W sparingowym dwumeczu siatkarze AZS-u Częstochowa zmierzyli się w piątek i sobotę z Cerrad Czarnymi Radom. W obu spotkaniach padł remis 2:2.
Pierwsze spotkanie drużyny rozegrały w Olsztynie koło Częstochowy. Rewanż odbył się w podczęstochowskim Lelowie, przy niemal komplecie publiczności. - Graliśmy w może trochę ciemnej, ale bardzo fajnej hali - ocenił trener akademików Marek Kardos. - Tak jak dzień wcześniej był remis, a ja na początku meczu sprawdzałem skład, którym chciałbym grać w lidze [na boisku zabrakło tylko Michała Bąkiewicza, który dzień wcześniej spędził na boisku cztery sety - red]. Myślę, że fizyczny kryzys związany z przygotowaniami mamy już za sobą. Teraz potrzebujemy coraz więcej grania i nie będzie nam go brakowało - dodał opiekun AZS-u.

Dwumecz z akademikami był dla podopiecznych trenerów Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia trzecim i czwartym sprawdzianem formy. Kolejne radomianie rozegrają przed własną publicznością. W piątek 20 września rywalem Czarnych będzie mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów, natomiast w sobotę i niedzielę, w ramach Radomskiego Festiwalu Siatkówki: Camper Wyszków, Cuprum Lubin oraz AZS Politechnika Warszawska. Wszystkie pojedynki odbędą się w hali MOSiR-u przy ul. Narutowicza.

- Mecze z Częstochową oceniam pozytywnie. W piątek poziom gry był wyższy. Dzień później, poza momentami naprawdę dobrej jakości, było sporo prostych błędów. W rewanżu więcej czasu na boisku spędzili zawodnicy, którzy w naszych barwach grali w ubiegłym sezonie w I lidze. Szkoda pierwszego seta. Prowadziliśmy 23:20, jednak pozwoliliśmy odrobić starty, a później AZS wygrał na przewagi. Generalnie, tak jak przewidywałem przed wyjazdem do Częstochowy, mamy sporo materiału do analizy - podsumował trener Prygiel.

AZS Częstochowa - Cerrad Czarni Radom 2:2 (29:27, 22:25, 28:26, 23:25).

Czarni: Neroj, Faryna, Ostrowski, Radomski, Grzechnik, Gutkowski, Filipowicz (libero) Zugaj, Bołądź, Pivovarći.

AZS: Janusz, Hebda, Vesely, Kamiński, Murek, Marcyniak, Piechocki (libero) Bik, Bednorz, Kaczyński.

Więcej o: