Camper pokazał Czarnym, jak się rozgrywa końcówki setów

W meczu inaugurującym Radomski Festiwal Siatkówki Cerrad Czarni Radom ulegli Camperowi Wyszków 1:3.
Dla pierwszoligowego Campera mecz z przedstawicielem ekstraklasy miał niebagatelne znaczenie. W szeregach gości widać było bowiem dodatkową mobilizację. Tymczasem w wyjściowym składzie radomian na to spotkanie nastąpiły zmiany w wyjściowym składzie. W porównaniu do meczu piątkowego z Asseco Resovią Rzeszów(Czarni ulegli mistrzom kraju 2:3), Jakuba Wachnika oraz Niemca Dirka Westphala zastąpiła dwójka przyjmujących: Kamil Gutkowski i Jakub Radomski.

Nie ulega wątpliwości, że gospodarze źle "weszli" w mecz. Ataki z tzw. krótkiej wyszkowian oraz błędy techniczne miejscowych dały przyjezdnym prowadzenie 8:3. Czarni m.in. za sprawą udanych ataków zza linii trzeciego metra Gutkowskiego doszli na jeden punkt siatkarzy trenera Jana Sucha (17:18). Niestety, w tej partii szalał w ofensywie przyjmujący rywali Paweł Pietkiewicz, który też podsumował partię otwarcia.

Trener Robert Prygiel na drugiego seta zdecydował się zmienić rozgrywającego. Dyrygentem gry został teraz Łukasz Zugaj. Pierwsze prowadzenie w meczu dał zespołowi WKS-u Bartłomiej Bołądź. Wyrównania partia wydawała się przechylać na korzyść radomian (19:17). Jednak błędy w polu zagrywki oraz podwójny blok na nieźle spisującym się Bołądziu, spowodowały, że Camper podwyższył na 2:0 w setach.

Czarni obudzili się w końcówce trzeciej partii, którą rozegrali po profesorsku. Wizja gładkiego 3:0 dla Campera odsunęła się, kiedy atakiem po bloku na prowadzenie wyprowadził swoich kolegów Radomski. Ostatecznie błąd Tomasza Ruteckiego z prawego skrzydła sprawił, że miejscowi wrócili do gry.

Jak się okazało na krótko, bo w kolejnej odsłonie masa błędów własnych okazała się kosztowna. Czarni prowadzili 22:21, ale więcej punktów zdobyć nie zdołali. Najpierw wyrównał z tzw. szóstej strefy Pietkiewicz, następnie Jakub Urbanowicz popisał się asem. W decydującym momencie błąd Bołądzia w ataku zakończył to spotkanie na korzyść pierwszoligowca.

Cerrad Czarni Radom - KS Camper Wyszków 1:3 (22:25, 23:25, 25:19, 22:25).

Czarni: Neroj, Bołądź, Gutkowski, Radomski, Grzechnik, Piovarci, Filipowicz (libero) oraz Faryna, Zugaj, Westphal, Kowalski (libero). Camper: Kaczorowski, Pietkiewicz, Wójcik, Świrydowicz, Szulik, Zrajkowski, Stańczak (libero) oraz Urbanowicz, Rutecki, Woroniecki, Główczyński.