Triumf inżynierów w Radomskim Festiwalu Siatkówki [ZDJĘCIA]

Krótki mecz i szybkie zwycięstwo w trzech setach zanotowali siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej nad ekipą Cerradu Czarnych Radom. Pojedynek zespołów z PlusLigi kończył Radomski Festiwal Siatkówki.
- Jestem zły, zaprezentowaliśmy odmienne oblicza - podsumował poczynania swojego zespołu Robert Prygiel, trener Czarnych. Tymczasem akademicy ze stolicy triumfowali w całym turnieju, Czarnym przypadło czwarte miejsce. Druga lokata przypadła Camperowi Wyszków. Gospodarzy wyprzedził także Cuprum Mundo Lubin, który zajął najniższy stopień podium.

Z turnieju w Radomiu zadowolone mogą być na pewno dwie pierwsze ekipy. Dla podopiecznych Jakuba Bednaruka to drugi turniej wygrany przed sezonem.

- Na pewno nie będę smucił się z tego powodu - przyznał szkoleniowiec stołecznych akademików.

Z kolei Camper zaprezentował się z niezłej strony. Pierwszoligowiec pokonał radomian i lubinian, wyróżniając się z całej stawki największym zapałem do gry i dużą walecznością.

Tej wyraźnie zabrakło w niedzielę Cerrad Czarnym, którzy tylko w pierwszej partii spotkania z przedstawicielem PlusLigi byli równorzędnym partnerem. WKS prowadził już 20:19, ale w premierowej partii zdołał uzyskać już zaledwie jeden punkt.

Drugi set to miłe złego początki "wojskowych", którzy zaczęli od mocnego uderzenia (4:1). To, co stało się później, jest trudne do wytłumaczenia. Błędy gospodarzy były tylko dodatkiem do pewnej gry stołecznych. Całe serie punktów dla przyjezdnych skończyły się wygraniem seta do 13. Obraz walki nie uległ zmianie w następnej odsłonie. Świetnie zawody rozegrał przyjmujący Politechniki Artur Szalpuk, który podsumował spotkanie asem serwisowym.

Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 0:3 (21:25, 13:25, 18:25).

Czarni: Neroj, Grzechnik, Radomski, Faryna, Westphal, Ostrowski, Filipowicz (libero) oraz Wachnik, Bołądź, Gutkowski, Piovarci, Kowalski (libero).

Politechnika: Woicki, Gontariu, Pawliński, Nowak, Szalpuk, Gunia, Potera (libero) oraz Kolev, Smoliński.

Wyniki pozostałych spotkań: Cerrad Czarni - Camper 1:3, AZS Politechnika - Cuprum 1:3, Czarni - Cuprum 3:2, AZS Politechnika - Camper 3:0 (sobota), Cuprum - Camper 1:3 (niedziela).