Cerrad Czarni vs Asseco Resovia [MECZOWE STATYSTYKI]

Siatkarze Resovii Rzeszów wygrali w radomskiej hali z Cerrad Czarnymi 3:0. Radomianom na pocieszenie pozostaje fakt, że najlepiej punktującym graczem tego meczu był ich atakujący Bartłomiej Bołądź.
Leworęczny atakujący rozpoczął pojedynek w kwadracie dla rezerwowych, ale szybko bo już w połowie pierwszego seta zmienił Holendra Wytze Kooistrę. Młody siatkarz godnie zastąpił bardziej rutynowanego reprezentanta "pomarańczowych". Zdobył 15 punktów, w tym 14 po atakach, a jeden punkcik zanotował blokiem. Bołądź wykonał 27 prób ataku, popełnił 3 błędy, zaś pięciokrotnie został zatrzymany blokiem. Mimo to, 19 - letni siatkarz zaliczył niezły procent skuteczności (52%). Spośród jego kolegów z Czarnych jeszcze tylko Jakub Wachnik mógł się pochwalić dwucyfrową zdobyczą. Przyjmujący zdobył bowiem 11 pkt.

Tymczasem w zespole rywali Johan Shops uciułał 11 pkt, ale jego efektywność wyniosła 35 %.

Radomianie po błędach własnych "oddali" mistrzom kraju aż 33 punkty, czyli więcej niż jednego seta! Między innymi częściej mylili się w polu zagrywki. Z 62 prób 17 serwisów Czarnych lądowało w siatce lub też poza boiskiem. Tymczasem Resovia wykonała więcej swoich zagrywek (73), ale myliła się rzadziej od gospodarzy, bo dwunastokrotnie.

Zarówno gospodarze, jak i drużyna ze stolicy Podkarpacia zaproponowali rywalom po drugiej stronie siatki po dwa asy z pola zagrywki. Blok Czarnych i Asseco funkcjonował na podobnym poziomie. Triumfatorzy uzbierali 11 punktowych czap, zaś Czarni 9. Oczka zdobywane bezpośrednio z ataku są na korzyść resoviaków. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala tym elementem zdobyli 35 pkt, natomiast Czarni 29. Podopieczni Roberta Prygla ustępowali w przyjęciu i tu przewaga jest znacząca. Tzw. przyjęcie pozytywne, po którym można wyprowadzić akcję w ofensywie, lepsze miała Resovia w stosunku 64 do 49 procent.