Sport.pl

Trenerzy i kapitanowie o meczu Czarnych z Resovią

Po spotkaniu Cerrad Czarnych Radom z Asseco Resovią Rzeszów odbyła się bogata w informacje konferencja prasowa. Kapitanowie zespołów: Bartłomiej Neroj (Czarni) i Olieg Achrem (Resovia) głównie dziękowali sobie za grę. Więcej spostrzeżeń na temat meczu i rozgrywek mieli trenerzy Robert Prygiel i Andrzej Kowal.
Powiedzieli po meczu w Radomiu

Olieg Achrem, kapitan Asseco Resovii

- Jadąc do Radomia spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, że to gorący teren. Chcieliśmy wygrać za trzy punkty. Może było trudno, ale daliśmy radę i wracamy do Rzeszowa zadowoleni.

Bartłomiej Neroj, kapitan Cerrad Czarnych

- Gratuluję Resovii wygranej. Różnica między pierwszym meczem w Kędzierzynie, a tym u siebie była taka, że już nie widać było ciążącej na nas presji. Jestem zadowolony z gry, którą zaprezentowaliśmy w starciu jakby nie było z aktualnym mistrzem Polski. Walczyliśmy jak równy z równym. Teraz jednak myślimy już tylko i wyłącznie o kolejnym pojedynku w Bydgoszczy.

Andrzej Kowal, trener Resovii

- Cel, który przed sobą postawiliśmy został zrealizowany. Mieliśmy wygrać, a dodatkowo - co istotne - nie straciliśmy seta. Sam obraz gry, to przesądzanie o wyniku w końcówkach setów. Zdecydowanie przeważyło nasze doświadczenie. Cóż, mieliśmy emocje podobnie jak kilka dni temu w Superpucharze kraju. Po długim okresie czasu na wyjazdach, teraz wreszcie wracamy do domu. Dziennikarze, jak to bywa, już podzielili ligę na mocnych i słabszych. Tymczasem już na wstępie widać, że będą niespodzianki i rozgrywki są niesamowicie atrakcyjne oraz podniósł się ich poziom. Poszerzenie ligi było świetną sprawą. Jeżeli chodzi o sport nie można było lepiej. Jakub Wachnik i Bartłomiej Bołądź już niedługo będą stanowić o jej sile. Mają wielki potencjał. Gdyby poszerzenie, gdzie grałyby te talenty? Wymieniać można wiele. Np. Artur Szalpuk w Politechnice Warszawskiej. Powiem więcej, jestem nawet za tym, aby zmniejszyć limit obcokrajowców. Jeżeli zaś chodzi o temat objęcia posady selekcjonera naszej kadry, temat jest zamknięty. Mam jeszcze 2 lata kontraktu w Rzeszowie.

Robert Prygiel, trener Czarnych

- Ja również gratuluję wygranej i mam nadzieję, że po następnym meczu już nie będziemy gratulować rywalowi. Musimy pracować nad błędami własnymi, ponieważ ich liczba jest porażająca. Zawodnicy, w szczególności ci młodzi już powoli zaczynają czuć różnicę między I ligą, a ekstraklasą. W ataku i bloku zagraliśmy na podobnym poziomie co Resovia. W poniedziałek zabieramy się do pracy, już pod kątem następnego spotkania z Bydgoszczą. Chcę nawiązać jeszcze do urazu Bartłomieja Grzechnika. Łączymy się z nim i bardzo szkoda tego co się stało. Złapał formę i miał duże szanse rozpocząć mecz w pierwszej szóstce zespołu. Pragnę jeszcze podziękować kibicom. Byliście wspaniali jak zawsze. Gorąca prośba: wspierajcie nas w każdym następnym meczu.

Więcej o: