Cerrad Czarni vs Politechnika, czyli co mówią statystyki

Cerad Czarni Radom pokonali w trzech setach AZS Politechnikę Warszawską. W żadnej z odsłon nie pozwolili rywalom ugrać więcej niż 20 punktów.
Zwycięstwo 3:0 z Politechniką Cerrad Czarni zapewnili sobie w 77 minut. Była to najszybsza wygrana radomian w tym sezonie. Najlepiej punktującym zawodnikiem ekipy trenerów: Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia był Jakub Wachnik. Leworęczny przyjmujący zdobył 20 punktów i tytuł najlepszego gracza meczu (MVP). Wachnik miał 60 procentową skuteczność w ataku, dwukrotnie zablokował ataki rywala. W odbiorze serwisu Politechniki spisał się dobrze. Odebrał 25 zagrywek, popełniając trzy błędy. Zawodnik popisał się także trzema asami z pola serwisowego. Jeszcze jeden siatkarz Czarnych uzyskał w tym pojedynku dwucyfrową zdobycz. To Wytze Kooistra, który uzyskał 17 punktów. Po siedem wywalczyli ponadto dwaj inni obcokrajowcy: Dirk Westphal oraz Jozef Pivovarci. W drużynie AZS -u 17 oczek miał na koncie atakujący Adrian Gontariu, zaś przyjmujący Maciej Pawliński siedem.

Według statystyk zdobywanych punktów Czarni brylowali we wszystkich elementach. Atakiem zdobyli łącznie 41 punkty. Stołeczni zaliczyli o 11 mniej. Procent skuteczności ataku także był korzystny dla radomian (55 do 43). Radomianie wygrali blokiem 9:7, zaś asami z pola zagrywki 6:2. Popełnili mniej błędów, bo oddali Politechnice 14, a sami zyskali 19 pkt.

Ciekawie przedstawia się zestawienie kontrataku, czyli akcji wybronionej, po której zespół ma szansę na zdobycie punktu atakiem przy własnym serwisie, bądź po zagrywce rywala i dłuższej wymianie. Czarni byli lepsi w tym elemencie, bo mieli 56% skuteczności, natomiast Politechnika 33 %.