Sport.pl

Kolejny narodowy team sięga po siatkarza Cerradu Czarnych

Wytze Kooistra, holenderski siatkarz Cerradu Czarnych Radom pojedzie na zgrupowanie reprezentacji swojego kraju, która na początku stycznia 2014 roku powalczy w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Świata.
Po Jozefie Piovarcim, który dostał nominację do kadry Słowacji na zgrupowanie i turniej eliminacyjny do MŚ, kolejnym z zespołu Czarnych jest właśnie Kooistra. Zawodnik, który w zespole radomskiego beniaminka PlusLigi występuje na pozycji atakującego stawi się na obozie reprezentacji 20 grudnia. Drużyna "pomarańczowych", podobnie zresztą jak Słowacy, w pierwszych dniach stycznia rozegra turniej w ramach III rundy europejskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata - Polska 2014. Jednym z kluczowych punktów zespołu prowadzonego przez trenera Edwina Benne ma być siatkarz "Wojskowych".

Po obowiązkach reprezentacyjnych Kooistra ma wrócić do Radomia 6 stycznia. Wcześniej jednak, wraz z kolegami z Czarnych czekają Holendra mecze naszej ekstraklasy. Najbliższy w poniedziałek 2 grudnia z AZS -em Częstochowa (w Radomiu, hala MOSiR -u godz. 18) oraz wyjazdowe z Indykpolem AZS -em Olsztyn (7 grudnia) i BBTS -em Bielsko - Biała (14 grudnia).

Więcej o: