Młodzi Czarni przegrali, ale wstydu nie przynieśli

Wyprawa radomian do Radomska, gdzie rozegrany został pojedynek Młodej Ligi pomiędzy SMS-em Spała a Czarnymi Radom - okazała się nieudaną. Do tej pory podopieczni Jacka Nawrockiego nie tylko wygrywali, ale dosłownie gromili większość swoich rywali. Lider triumfował ponownie, ale musiał się sporo namęczyć.
Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem. SMS już na początku prowadził 4:1. Mecz w Radomsku szybko jednak przerodził się w zażartą walkę. Niespodziewanie radomianie wrócili do gry i po ataku Daniela Ostrowskiego prowadzili 12:8. Niestety, przewagi nie utrzymali, a seta przegrali w najmniejszym stosunku. W ofensywie wygrali goście (14 ataków punktowych do 9 miejscowych). Gospodarze byli jednak skuteczni w bloku (5:0).

Druga odsłona to dominacja zespołu ze Spały, który punktował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pobudka nastąpiła za to w kolejnym secie. Siłę ataku trzymał Rafał Faryna, ale to nie wystarczyło. Przy stanie 24:21 Czarni obronili dwie piłki meczowe, ale przy kolejnej byli już bezradni. Po tej porażce ekipa z miasta nad Mleczną znajduje się ponownie na ostatnim miejscu w tabeli Młodej Ligi.

SMS PZPS Spała - RCS Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:16, 25:23).

Czarni: Zugaj, Ostrowski Daniel, Faryna, Stawicki, Płaskociński, Grzechnik, Filipowicz Piotr (libero) oraz Firlej, Chudzik.

W pozostałych spotkaniach 10. kolejki, tabela:

AZS Politechnika Warszawska - Transfer Bydgoszcz 3:0, Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce 3:0, ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1, Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0, CS PSP AZS Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 1:3.