Młodzi Czarni przegrali z Treflem po pięciosetowej walce

Po trzech setach, trwającego blisko dwie godziny pojedynku Młodej Ligi Czarni - Trefl blisko sporej sensacji byli podopieczni Jacka Skroka, którzy prowadzili 2:1. Niestety, dwie kolejne partie padły łupem trzeciej drużyny w tabeli. Mimo wszystko gospodarze zapisali na swoim koncie cenny punkt pozwalający opuścić ostatnią lokatę.
W radomskiej hali MOSiR od początku toczyło się zacięte spotkanie. Taki stan rzeczy powodował, że trzecia drużyna w tabeli miała spore problemy z radomianami. Trefl przegrywał już 14:17 i 19:22, by w końcu zbliżyć się na jeden punkt. Dwie przerwy na żądanie trenera Skroka i kończący atak z tzw. krótkiej Bartłomieja Grzechnika dał miejscowym zwycięstwo w premierowej odsłonie. W drugim secie gospodarze oddali inicjatywę, zaś w partii nr 3 ponownie wygrali po emocjonującej końcówce.

Niestety, ostatnie słowo należało do siatkarzy z Gdańska W tie - breaku RCS nie prowadził nawet raz. Wygraną Treflowi dał autowy atak Damiana Płaskocińskiego. Godna odnotowania jest postawa atakującego Rafała Faryny, zdobywcy 25 punktów. MVP meczu wybrano Bartłomieja Pietruczaka.

RCS Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (25:23, 18:25, 25:23, 20:25, 9:15).

Czarni: Grzechnik, Zugaj, Ostrowski, Jarzyna, Faryna, Płaskociński, Paweł Filipowicz (libero) oraz Kiernoz, Czarnecki, Piotr Filipowicz.

W pozostałych spotkaniach 11. kolejki: Transfer Bydgoszcz - CS PSP AZS Częstochowa 3:0, Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:0, Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1:3, AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle 1:3, BBTS Bielsko - Biała - SMS PZPS Spała 0:3.