Pierwszą rundę Cerrad Czarni zakończą na piątym miejscu

Połowa ekip z PlusLigi, w tym też Cerrad Czarni Radom ma już za sobą pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Radomianie plasują się na piątym miejscu, zaś na prowadzeniu jest Asseco Resovia Rzeszów.
Kolejna seria spotkań w PlusLidze należała do gospodarzy, bo wszystkie mecze wygrywały zespoły podejmujące rywali w swoich halach. Co ciekawe jedyną zdobycz spośród zespołów przyjezdnych zanotowali Czarni, którzy ze stolicy Podbeskidzia przywieźli punkt przysługujący za ugranie dwóch setów.

Tymczasem najbliższy rywal radomian - Transfer Bydgoszcz, wygrał bez starty seta z Effectorem Kielce. Przypomnijmy, że zgodnie z terminarzem Czarni podejmą bydgoszczan w środę 8 stycznia 2014 roku.

Z kolei w przedświąteczny weekend (21-22 grudnia) odbędą się cztery spotkania 11 kolejki: Oto zestaw par: Effector - BBTS, Trefl - Politechnika, AZS Częstochowa - Skra, AZS Olsztyn - Transfer. Awansem rozegrano już wcześniej mecze Cerrad Czarni - Jastrzębski Węgiel oraz Resovia - ZAKSA. Radomianie i zespół z Podkarpacia wygrywali po 3:0.

Wyniki i aktualna tabela

BBTS Bielsko - Biała - Cerrad Czarni Radom 3:2, Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1, ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - AZS Częstochowa 3:1, Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk 3:1, Transfer Bydgoszcz - Effector Kielce 3:0, PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska 3:0.

12. Transfer10713:25816:886
W kolejnych rubrykach: klub, ilość rozegranych meczów, ilość zdobytych punktów, bilans setów, bilans małych punktów.