Sport.pl

Siatkarze Cerradu Czarnych w gościnie u gimnazjalistów

Nie myślałem, że się to uda, ale się udało - przyznał Jacek Jóźwiak, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach witając siatkarzy Cerradu Czarnych Radom. Przedstawiciele klubu PlusLigi do placówki w gminie Kowala przybyli na zaproszenie młodzieży.
W Parznicach gościli Adam Kowalski, Bartłomiej Bołądź, Kamil Gutkowski, Michał Ostrowski i pierwszy trener Robert Prygiel. Dyrektor Jóźwiak nie ukrywał, że wizyta przedstawicieli PlusLigi to dla szkoły spore wyróżnienie i zaszczyt.

- Zainteresowanie spotkaniem było tak duże, że musieliśmy ograniczyć liczbę osób, które mogły na nie przyjść - zapewnił Jacek Jóźwiak. Zaproszenie siatkarzy do gimnazjum w Parznicach było pomysłem uczniów. - Sami grają w siatkówkę i chcieli spotkać się z najlepszymi zawodnikami - podkreślił dyrektor placówki. Po części oficjalnej i rozgrzewce odbył się mecz. Adam Kowalski i Bartłomiej Bołądź zagrali w drużynie chłopców, natomiast Kamil Gutkowski i Michał Ostrowski wspomogli dziewczęta. Nie brakowało efektownych akcji. Mimo ambitnej postawy dziewczęta przegrały, ale wynik w tym przypadku był sprawą drugorzędną. Najważniejsza była wspólna zabawa.

- Na pierwszy rzut oka widać, że zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mają styczność z siatkówka. Prezentują naprawdę dobre umiejętności. Wszystkim wypada tylko życzyć wytrwałości - podkreślił występujący tym razem w roli arbitra Robert Prygiel. - Prowadzimy zajęcia z siatkówki dla dziewcząt i chłopców. Możemy to robić, dzięki przychylności władz gminy, które znalazły pieniądze na nasz Uczniowski Klub Sportowy. Dziewczęta mają już na koncie pierwsze sukcesy. Wygrały rozgrywki powiatowe uczennic szkół gimnazjalnych - przyznał Jacek Jóźwiak. Dyrektor placówki wierzy, że wizyta siatkarzy zapoczątkuje bliższą współpracę z klubem. Bardzo liczy na to również Mirosław Stanik. Obecny na spotkaniu wójt gminy Kowala zaprosił siatkarzy na kolejne spotkanie. - W gminie stawiamy na sport, a dla młodzieży nie ma chyba obecnie lepszych wzorców od siatkarzy Czarnych. Naprawdę będzie nam bardzo miło gościć zespół ponownie - zapewnił. Na pamiątkę spotkania młodzież otrzymała plakaty i klubowe gadżety. Wizytę upamiętniła wspólna fotografia. Uczniowie mieli również okazję porozmawiania z zawodnikami, a także zebrania autografów.

Więcej o: