Gwiazdkowy prezent, czyli młodzi Czarni lepsi od wicelidera

Zajmująca drugie miejsce w rozgrywkach Młodej Ligi Asseco Resovia Rzeszów nie sprostała Czarnym Radom! W meczu o punkty, który odbył się w radomskiej hali MOSiR -u radomianie pozwolili ugrać rywalom tylko jedną partię.
W pierwszym składzie młodych Czarnych, na czas odpoczynku od PlusLigi, pojawił się Jakub Wachnik. Dla gospodarzy było to zatem ogromne wzmocnienie.

Łukasz Zugaj, Bartłomiej Grzechnik, Rafał Faryna, Paweł Filipowicz i Wachnik to zawodnicy, którzy występowali bądź występują w kadrze Cerradu Czarnych w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Niespodzianką w meczu Młodej Ligi mogła być dla wicelidera z Rzeszowa obecność ostatniego z wymienionych siatkarzy. Wszak Wachnik przoduje w statystykach, ale tych ekstraklasowych.

Ale same nazwiska nie grają. Trzeba było wyjść na boisko i powalczyć. To radomianie z dobrym skutkiem uczynili.

Po porażce na przewagi w partii otwarcia gospodarze zdominowali poczynania. W efekcie odnieśli zdecydowane, może trochę niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Czarni imponowali w ataku, wykorzystywali nadarzające się kontry oraz popełnili mniej prostych błędów. Mając kilka piłek meczowych wykorzystali już pierwszą okazję, by skończyć konfrontację. Po najdłuższej akcji spotkania przyjmujący gości Michał Filip przekroczył środkową linię boiska i trzecia wygrana w radomian w tym sezonie stała się faktem.

- Zrobiliśmy sobie i kibicom taki mały gwiazdkowy prezent. Zdobyliśmy ważne punkty do klasyfikacji i chciałoby się, aby takich rozstrzygnięć było więcej w naszym wykonaniu. W starciu z Resovia siatkarskie atuty były po naszej stronie - skomentował po meczu trener Skrok.

Kolejny pojedynek w ramach Młodej Ligi Czarni rozegrają po Nowym Roku. W niedzielę 5 stycznia podejmą Politechnikę Warszawską. Począterk spotkania o godz. 13.

RCS Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (28:30, 25:16, 25:20, 25:20).

RCS Czarni: Zugaj, Grzechnik, Faryna, Daniel Ostrowski, Jarzyna, Wachnik, Paweł Filipowicz (libero) oraz Firlej, Płaskociński.