Siatkarz Cerradu Czarnych Radom z trzema wyróżnieniami

Jakub Wachnik, przyjmujący radomskiego beniaminka PlusLigi jest jednym z najczęściej wyróżnianych graczy po meczach o ekstraklasowe punkty.
Radomski zawodnik w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego trzykrotnie otrzymywał nagrodę najlepszego zawodnika meczu (MVP). W tej klasyfikacji jest najczęściej wybieranym MVP spośród siatkarzy Cerradu Czarnych oraz plasuje się w czołówce wszystkich sklasyfikowanych zawodników, grających w rodzimej ekstraklasie. Za każdym razem po odebraniu nagrody Wachnik podkreślał, że co prawda wyróżnienie jest indywidualne, ale jest ono zasługą kolegów z drużyny.

Tymczasem w tym zestawieniu trzy statuetki MVP ma także siatkarz i zarazem selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga (PGE Skra Bełchatów). Liderem prowadzonej przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej klasyfikacji jest Michał Kubiak. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla już cztery razy otrzymał w tym sezonie nagrody MVP. Tymczasem kilkunastu zawodników ma po dwa wyróżnienia. To m.in. Michał Masny (Jastrzębski Węgiel), Olieg Achrem (Asseco Resovia Rzeszów), Jakub Jarosz (Lotos Trefl Gdańsk), czy Maciej Dobrowolski (Indykpol AZS Olsztyn).