Święta i po świętach, czyli Cerrad Czarni już trenują

Piątkowymi treningami siatkarze Cerradu Czarnych Radom wznowili przygotowania do rundy rewanżowej sezonu zasadniczego PlusLigi. Zanim podopiecznym Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia przyjdzie rozegrać mecz mistrzowski z Transferem Bydgoszcz, zaliczą serię treningów i meczów sparingowych.
Boże Narodzenie oraz drugi dzień świąt siatkarze spędzili jeszcze w rodzinnym gronie, ale w piątkowy poranek zespół spotkał się już na siłowni. Z kolei popołudniową sesję treningową sztab szkoleniowy Cerradu Czarnych zaplanował już na siatkarskim boisku. Intensywna dla beniaminka ekstraklasy będzie również poświąteczna sobota. Po przedpołudniowych zajęciach w hali, drużynę czeka potyczka w Wołominie. Rywalem będzie AZS Politechnika Warszawska. Dlaczego akurat w tej miejscowości?

- Zostaliśmy zaproszeni do udziału w organizowanym od kilku lat Memoriale Jerzego Cudnego. Potyczka z naszym rywalem z PlusLigi uświetnić ma to wydarzenie - informował trener Prygiel Kolejne dni będą również pracowite. Siatkarze trenować będą w sylwestrowy poranek, jak i noworoczne popołudnie. - Nie ma przeproś. Do występów w drugiej części sezonu dzieli nas tylko kilka dni. Mecze rundy rewanżowej rozpoczynamy od potyczki z Transferem - przypomina szkoleniowiec Czarnych. Przed zaplanowanym meczem ligowym siatkarze rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. W pierwszy weekend stycznia (3-4) na wyjeździe zmierzą się towarzysko z Asseco Resovią.

- Dwumecz z mistrzem Polski powinien przynieść nam wiele korzyści. Na pewno będzie to bardzo pożyteczna konfrontacja - mówił trener Prygiel. W Rzeszowie zabraknie kadrowiczów. Jozef Piovarći i Wytze Kooistra z reprezentacjami swoich krajów (Słowacji i Holandii) szykują się obecnie do turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw świata 2014. Do drużyny klubowej dołączą 6 stycznia.

Przypomnijmy, że po przerwie świąteczno-noworocznej zespoły z PlusLigi wznowią rozgrywki w środę 8 stycznia. W tym dniu radomianie wystąpią w roli gospodarza zawodów. Zespół z Bydgoszczy Czarni podejmą tradycyjnie w hali MOSiR-u przy ul. Narutowicza.