Sport.pl

Najlepszy atakujący PlusLigi jest siatkarzem Czarnych

Holender Wytze Kooistra, który na co dzień gra w barwach Cerradu Czarnych Radom, jest po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego najlepiej atakującym zawodnikiem naszej ekstraklasy.
Kooistra w klasyfikacji na najlepszego atakującego ma w dorobku 149 punktów. Właśnie tyle Holender wykonał punktowych ataków. W zestawieniu wyprzedza Jakub Jarosza z Lotosu Trefla Gdańsk (141 pkt.) oraz Mariusza Wlazłego (PGE Skra Bełchatów, 140 pkt.). Kolejne miejsca przypadły: Michałowi Łasko z Jastrzębskiego Węgla (139 pkt.) oraz Michałowi Kaczyńskiemu z AZS -u Częstochowa (127 pkt.). Tymczasem atakujący Czarnych zajmuje także czołową lokatę w klasyfikacji na najlepszego zawodnika ekstraklasy. Latający Holender z Cerradu Czarnych jest drugi. Prowadzi Wlazły.

To nie jedyne zestawienia, w których wysoko plasują się siatkarze radomskiego beniaminka. Oto w klasyfikacji na najlepiej blokujących ligi drugie miejsce ma Jozef Piovarći. Słowacki środkowy bloku Czarnych w dotychczas rozegranych meczach zdobył tym elementem 33 punkty. Lider - Piotr Hain z Indykpolu AZS -u Olsztyn - zaliczył 39 punktowych bloków. Kolejny zawodnik Czarnych w tym zestawieniu, Adam Kamiński zajmuje wysokie piąte miejsce. W rankingu najlepiej serwujących siatkarzy PlusLigi Piovarći jest piąty, Jakub Wachnik 12, a Kooistra 15. Warto dodać, że wśród zagrywających sklasyfikowano 111 zawodników. Z kolei wśród 40 siatkarzy PlusLigi występujących na pozycji przyjmującego w czołowej dwudziestce znalazło się miejsce dla trzech graczy Czarnych. Dziesiąty jest libero Adam Kowalski, 14 Dirk Westphal, natomiast Kamil Gutkowski zajmuje 15 miejsce.

Więcej o: